Zaujímavosti

Nór si pobyt v Nemecku predĺžil o tri týždne. Zabudol, kde zaparkoval auto

Parkovanie - ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Auto zaparkoval v jednej z bočných ulíc a vybral sa na prechádzku do centra mesta.

Tri týždne trvalo turistovi z Nórska, kým našiel svoje auto zaparkované v meste Hannover na severe Nemecka, hľadanie však malo podľa agentúry DPA šťastné vyústenie. Sedemdesiatosemročný muž smeroval z Andorrského kniežatstva do Osla a v metropole nemeckej spolkovej krajiny Dolné Sasko si urobil prestávku. Auto zaparkoval v jednej z bočných ulíc a vybral sa na prechádzku do centra mesta.

Medzičasom však stratil útržok papiera, na ktorom mal poznačený názov ulice, kde zaparkoval svoje vozidlo, uviedla pre agentúru DPA obyvateľka Hannoveru Gertrud Kreuterová, ktorá pomohla uviaznutému Nórovi pri hľadaní auta a poskytla mu ubytovanie.

Zlom v hľadaní po stratenom aute nastal po tom, ako ďalšia z obyvateliek Hannoveru zatelefonovala do regionálneho denníka Hannoversche Allgemeine Zeitung a oznámila, že pred dverami jej domu parkuje auto s nezvyčajnou štátnou poznávacou značkou.
Pátranie po aute mohlo byť podľa DPA omnoho frustrujúcejšie a dlhšie, skončilo sa však priateľstvom. "Chystáme sa teraz na výlet do Osla," dodala 73-ročná Kreuterová.

HANNOVER/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.