Zaujímavosti

Keby surfér vedel, čo pláva kúsok od neho, do vody by nevliezol

Body-boarder-comes-dangerously-close-to-a-great-white-shark.jpg
Zdroj: YouTube

Zábery z vrtuľníka ukázali na prvý pohľad mrazivý moment. Mužovi sa ale nič nestalo.

Zábery z vrtuľníka ukázali na prvý pohľad mrazivý moment. Surfér sa chystal do vody v kalifornskej zátoke, no netužil, že len kúsok od neho plávajú štyri žraloky biele. Všimol si to štáb vo vrtuľníku, ktorý nakrúcal ďalšie časti dokumentu Big Blue pre BBC.

Nič netušiacemu mužovi sa nič nestalo, píše denník DailyMirror. „Hneď ako vycítili, že niekto vchádza do vody, odplávali preč," povedal producent Ben Harris.

Žraloky vďaka ich dokonalým zmyslom dokážu vnímať elektromagnetické pole. To vytvára každý živočích vrátane človeka pohybom svalov, činnosťou srdca či mozgu. Tieto drsnokožce bez problémov zistia, čo sa vôkol nich nachádza s dokonalou presnosťou.

Zdroj: YouTube

Surféri sú po tohtoročných stúpajúcich útokoch ostražitejší. Len nedávno sme písali o profíkovi Mickovi Fanningovi, ktorého počas súťaže napadol žralok. Mick sa mu ale prekvapivo ubránil a vyviazol bez zranenia. Čo je veľká irónia, surfér mal dilemu, či sa ešte vráti k jeho koníčku. Keď sa už odhodlal a vliezol do mora, opäť ho upozornili, že je tam žralok. Američan rýchlo trielil von z vody.

Štatistiky však stále nepustia a útoky žralokov na ľudí sú omnoho zriedkavejšie ako útoky ľudí na žraloky.

https://www.youtube.com/watch?v=CfF-17crUxcKALIFORNIA/Mirror, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.