Zaujímavosti

Taký skvost by ste čakali u jednorožca. Starenke narástol na hlave roh

Babička sa na roh neustále sťažuje. Vraj ju hrozne svrbí
Babička sa na roh neustále sťažuje. Vraj ju hrozne svrbí Zdroj: YouTube

A ide o poriadny kúsok, má až 13 centimetrov. Do týchto kráľovských rozmerov narástol iba za pol roka.

Ak ste si mysleli, že jednorožec existuje iba v rozprávke, tak ste na omyle. Rodinu 87-ročnej starenky v Číne asi trochu zaskočilo, keď babičke na hlave začal rásť roh. Priatelia a susedia ju odvtedy volajú jednorohá žena. Na starenku upozornil portál tn.cz.

Takýto skvost by človek naozaj čakal iba u nosorožca, prípadne u rozprávkového jednorožca. Roh je už poriadne veľký, aktuálne meria neuveriteľných 13 centimetrov. Do týchto kráľovských rozmerov pritom narástol iba za pol roka.

Na začiatku bol roh oveľa menší. Vyzeral asi ako malíček, ktorý starenke rástol z hlavy. Pred pol rokom sa však začal poriadne zväčšovať. Aj keď je krásny, babičke výrazne komplikuje život. Starenka sa nemôže vyspať a roh občas navyše krváca. „Matka sa na roh stále sťažovala. Neustále ju hrozne svrbel. Pomocou tradičnej čínskej medicíny sme svrbenie dokázali zastaviť," hovorí jej syn Chaojun.

Lekári sú presvedčení, že ide o kožný nádor, ktorý sa dá chirurgicky odstrániť. Príbuzní majú strach. Boja sa, že by babke pre vysoký vek mohla operácia spôsobiť komplikácie. Zvažujú preto aj iné možnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=rPc-ZBSw-TI


PEKING/TN.cz, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.