Zaujímavosti

Slepý motocyklista vyráža na cesty! Chce prejsť celé Mexiko

Aj keď od detstva nevidí, svoj sen si plánuje splniť
Aj keď od detstva nevidí, svoj sen si plánuje splniť Zdroj: TV Markíza,

V záľube ho podporuje manželka, ktorá mu zároveň na ceste nahrádza oči.

Patricio je vášnivý motorkár. Po cestách jazdí takmer denne a vôbec mu nevadí, že je slepý. Každú chvíľu na motorke si užíva. „Chodiť pešo a jazdiť na motorke je úplne odlišné. Nič nevidím, ale nohami cítim každý meter, viem kde je chodník či cesta. Na motorke to však možné nie je," hovorí Patricio.

V záľube ho podporuje jeho manželka, ktorá je zároveň aj jeho očami. Vopred dohodnutými signálmi ho naviguje a upozorňuje na premávku. Pri jazde na motorke mu oči nahrádza manželka. „Svoje ruky položím na jeho ramená a keď pritlačím, môže pridať plyn. Naopak, keď dám ruky ináč, musí spomaliť, alebo až zastaviť. Tak isto vie aj zatáčať doľava a doprava," vysvetľuje jeho manželka.

"Keď počujem zvuk motora som nadšený, je to adrenalín. Cítim sa ako vták, ktorý sa naučí lietať a zrazu je slobodný," opisuje svoje pocity slepý motocyklista. Vďaka dokonalej navigátorke sa mexický motokár môže smelo vybrať na 700-kilometrovú túru po krajine. V jeho sne mu pomáha aj motorkárska partia.

"Prijali sme ho medzi seba a vôbec nám nevadí, že je slepý. Práve naopak. Je veľmi dobrý jazdec, na ceste je opatrný," hovorí prezident motoklubu Eleazar Valencia. Patricio sa vydal na svoju najdlhšiu a zároveň najkrajšiu cestu v živote, na ktorej ho sprevádza jeho verná navigátorka a samozrejme ťažká motorka.MEXICO CITY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.