Slepý motocyklista vyráža na cesty! Chce prejsť celé Mexiko

Aj keď od detstva nevidí, svoj sen si plánuje splniť
Aj keď od detstva nevidí, svoj sen si plánuje splniť Zdroj: TV Markíza,

V záľube ho podporuje manželka, ktorá mu zároveň na ceste nahrádza oči.

Patricio je vášnivý motorkár. Po cestách jazdí takmer denne a vôbec mu nevadí, že je slepý. Každú chvíľu na motorke si užíva. „Chodiť pešo a jazdiť na motorke je úplne odlišné. Nič nevidím, ale nohami cítim každý meter, viem kde je chodník či cesta. Na motorke to však možné nie je," hovorí Patricio.

V záľube ho podporuje jeho manželka, ktorá je zároveň aj jeho očami. Vopred dohodnutými signálmi ho naviguje a upozorňuje na premávku. Pri jazde na motorke mu oči nahrádza manželka. „Svoje ruky položím na jeho ramená a keď pritlačím, môže pridať plyn. Naopak, keď dám ruky ináč, musí spomaliť, alebo až zastaviť. Tak isto vie aj zatáčať doľava a doprava," vysvetľuje jeho manželka.

"Keď počujem zvuk motora som nadšený, je to adrenalín. Cítim sa ako vták, ktorý sa naučí lietať a zrazu je slobodný," opisuje svoje pocity slepý motocyklista. Vďaka dokonalej navigátorke sa mexický motokár môže smelo vybrať na 700-kilometrovú túru po krajine. V jeho sne mu pomáha aj motorkárska partia.

"Prijali sme ho medzi seba a vôbec nám nevadí, že je slepý. Práve naopak. Je veľmi dobrý jazdec, na ceste je opatrný," hovorí prezident motoklubu Eleazar Valencia. Patricio sa vydal na svoju najdlhšiu a zároveň najkrajšiu cestu v živote, na ktorej ho sprevádza jeho verná navigátorka a samozrejme ťažká motorka.MEXICO CITY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti