Zaujímavosti

Nemecká študentka žije vo vlaku. Nechcela platiť nájomné

Leonie Müller
Zdroj: facebook.com/Leonie Müller

Leonie Müller prišla o bývanie pred niekoľkými mesiacmi.

Viete si predstaviť bývať vo vlaku? Nemecká študentka, 23-ročná Leonie Müller, tak žije už od jari. Vtedy totiž prišla o podnájom. „Všetko sa začalo sporom s majiteľom. Rozhodla som sa, že tam už nechcem žiť a uvedomila som si, že nechcem žiť nikde," povedala Leonie pre Washington Post.

Zdroj: facebook.com/Wherever You Go, There You Are - Travel Blog

Rozhodla sa pre šialenú vec. Kúpila si predplatné na vlak, vďaka ktorému môže jazdiť po celej krajine zadarmo. Vlasy si umýva vo vlaku na toaletách, číta, píše, rozpráva sa s ľuďmi. Cíti sa vraj slobodne. „Naozaj sa vo vlakoch cítim ako doma, môžem navštíviť viac priateľov a miest. Je to ako na dovolenke," opisuje nový život.

Zdroj: facebook.com/Leonie Müller

Leoni nemá ani veľa vecí. So sebou nosí len batoh s tabletom, nejakým oblečením, hygienickými potrebami a dokladmi. Za lístok dala 330 eur, pričom nájom by ju stál 390 mesačne. Cestovanie jej vôbec neprekáža, spať sa však vždy snaží u priateľa, babičky, mamy a iných priateľov.

Zdroj: facebook.com/Wherever You Go, There You Are - Travel Blog

„Chcem inšpirovať ľudí, aby prehodnotili svoje zvyky. Je viac možností, ako si človek myslí a ďalšie dobrodružstvo čaká za rohom," hovorí Leonie pre Washington Post. S priateľom nemajú vzťah na diaľku, pretože, ako sama hovorí, príde za ním, kedy len chce.

Zdroj: facebook.com/Wherever You Go, There You Are - Travel Blog

Väčšine priateľov sa jej nápad páči, tých ostatných to trocha uráža. Majú pocit, že Leonie pochybuje o bežnom spôsobe života. Leonie Müller má aj svoj blog, na ktorom píše o svojom živote vo vlaku a pripravuje aj diplomovú prácu o skúsenostiach modernej vlakovej kočovníčky. Za jediný problém považuje to, že musíte mať stále slúchadlá, ktoré tlmia okolité zvuky.


NEMECKO/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.