Zaujímavosti

Nevidiaca Slovenka dokáže divy. Jej sochy sú fantastické

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

O zrak prišla, keď mala 22 rokov. Napriek ťažkému životnému obdobiu neprepadla smútku.

Len nedávno sme písali o Slovákovi Dominikovi Bariovi, ktorý študuje na prestížnej Medzinárodnej škole filmu a televízie v Paríži. Talentovaný mladík prichádza s novým projektom, ktorý opäť vyráža dych. Tentoraz vycestoval za Slovenkou, ktorá napriek hendikepu dokáže to, o čom ani zdraví ľudia nesnívajú. Napriek nevidomosti vytvára prekrásne, dokonalé sochy.

Marianne Jánošíkovej Machalovej, ktorá žije na východe Česka, lekári na základnej škole diagnostikovali autoimunitné ochorenie kostí a kĺbov v spojení s ochorením očí. Zápal mala 30 rokov a to jej ničilo zrak. Celkovo oň prišla, keď mala 22 rokov. Napriek ťažkému životnému obdobiu však Marianna neprepadla smútku.

Celé hodiny dokázala tráviť s hlinou. Jej predstavy o okolitom svete premieňala na skutočné tvary v podobe sôch. Sochárstvo je jej koníčkom, terapiou a aj prácou. Marianna v dokumente opísala, ako stretla svoju lásku. Ich príbeh je naozaj romantický.

Keď sa jej autor dokumentu Dominik spýtal, čo by chcela vidieť, keby mala tú možnosť, jej odpoveď bola jednoznačná. Oči svojej 4-ročnej dcéry. Pozrite si dojímavý dokument o obdivuhodnej žene.

https://www.youtube.com/watch?v=H4Hk4r2Ych8


BRATISLAVA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.