Zaujímavosti

Toto stvorenie našli v buši. Museli s ním spraviť krátky proces

Na snímke baran, ktorého našli   strateného v austrálskom buši
Na snímke baran, ktorého našli strateného v austrálskom buši Zdroj: TASR

Chodci ho objavili neďaleko Canberry, v blízkosti chránenej krajinnej oblasti Mulligans Flat Woodland Sanctuary.

Celých 42 kilogramov vážila vlna z barana, ktorého našli strateného v austrálskom buši a dnes ho zrejme po prvý raz v jeho živote ostrihali, informovala tlačová agentúra AP. Citovala strihača vlny Iana Elkinsa, ktorý povedal, že veľký baran austrálskeho plemena merino prezývaný Chris vyzeral byť v dobrom zdravotnom stave, keď ho oddelili od jeho prerastenej vlnenej prikrývky.

Prekonal rekord

Za rekordné množstvo bolo doteraz považovaných 27 kilogramov vlny z novozélandskej ovce Shrek, ktorú ostrihali po šiestich rokoch v roku 2004. "Rozbili sme Shrekov rekord 27 kilogramov, nie je to žiadna dráma," povedal Elkins Austrálskej vysielacej spoločnosti. "Myslím si, že (baran) nebol doteraz strihaný a odhadujem, že má asi päť alebo šesť rokov."

Chodci ho objavili v buši neďaleko Canberry, v blízkosti chránenej krajinnej oblasti Mulligans Flat Woodland Sanctuary, a obávali sa, že by neprežil blížiace sa leto na južnej pologuli. Od najbližšej ovčej farmy bol vzdialený niekoľko kilometrov.Jeden z chodcov ho pomenoval Chris po ovci z televízneho komediálneho seriálu Father Ted.

Pred ostrihaním

Zdroj: TASR

Po ostrihaní

Zdroj: TASR

Dostane nový domov

Vykastrovaného barana previezla zvieracia charita RSPCA do Canberry, kde dostal anestetikum, aby ho mohli ostrihať. Bál sa totiž ľudskej spoločnosti a chceli ho tiež ochrániť pred prípadnou bolesťou, ak by mu ťažká padajúca vlna potrhala kožu.

Riaditeľ canberrskej pobočky RSPCA - Kráľovskej spoločnosti na ochranu zvierat pred krutosťou - Tammy Ven Dange povedal, že po veterinárnej kontrole nájdu Chrisovi nový domov. Vlna, ktorú z neho ostrihali, podľa jeho slov v drsnom lesnom prostredí utrpela.

Austrálske plemeno merino je chované na vlnu a ovce sú zvyčajne každoročne strihané, pričom vlna z nich váži v priemere okolo päť kilogramov.


CANBERRA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.