Zaujímavosti

Chata pod Magurou v nádhernej obci Zázrivá vás volá užiť si skvelé dni

4272_1mag.jpg

Môžete sa tešiť na krásnu oravskú prírodu a deti na kopec zábavy.

Krásna príroda, nádherná obec Zázrivá na Orave a milí ľudia. To ponúka Chata pod Magurou. Teraz so zlavy.markiza.sk môžete vyhrať štvordňový pobyt pre dve osoby a užiť si rafting, jazdu na koni alebo vyskúšať si dojenie kôz. O krásach Zázrivej a Oravy ako aj o penzióne Chata pod Magurou sme sa rozprávali s jeho prevádzkovateľmi.

Kde sa nachádza obec Zázrivá a váš penzión?

Zázrivá sa nachádza medzi Terchovou a Dolným Kubínom, na hranici Oravy a Malej Fatry, náš Penzión sa nachádza v časti Zázrivej, ktorá sa volá Biela.


Čo môže návštevník vidieť v okolí obce?

V okolí obci je možné vidieť nedotknutú prírodu, salamandry, stáda oviec, lúky, pasienky, nádhernú prírodu, ako aj kultúrne pamiatky a špecifickú architektúru, zachovanú dodnes.

Aké zážitky sa dajú zažiť?

Možnosť vidieť živočíchy a rastliny, ktoré sa vidia málokde, jazda na koni, výnimočné ticho Zázrivej Bielej, návšteva Oravského hradu, ktorý patrí k najkrajším na Slovensku, dojenie kôz, výroba zvoncov, vodný svet pre deti v aquaparku Dolný Kubín, splav na rieke Orava ako aj raftig a množstvo cyklotrás.


Čo by ste návštevníkom odporúčali vidieť vy?

V každom prípade Oravský zámok, výhľady z okolitých kopcov, nádherná príroda, balzam na dušu, výrobu tradičných syrov.

Čím je Dolná Orava výnimočná?

Dolná Orava je výnimočná svojou architektúrou, jedinečným rozložením lúk, pasienkov a skál ako aj množstvom bylín a vtáctvom, ktoré inde už nevidno. A samozrejme výrobou chutných syrov.


BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti