Zaujímavosti

Chcete sa schuti zasmiať? Otvorte si atlas a lepšie nazrite do mapy

Na Slovensku máme naozaj rôzne názvy obcí
Na Slovensku máme naozaj rôzne názvy obcí Zdroj: TV Markíza,

Skúste tam nájsť Vindišľajtňu, Zubné či Rozkoš. Verte či nie. Sú to obce na Slovensku.

Mená slovenských obcí a miest pobavia, šokujú aj vydesia. Tam, kde sa kedysi vyrábali kopije je obec Pichne. Ľudí z dediny Šarkan pri Nových Zámkoch podľa povesti strašil dvanásťhlavý drak.

Krvavé Šenky medzi Nitrou a Hlohovcom ukrývajú strašidelný príbeh o krvavom hostinci, ktorý tam stál. V pivnici pod krčmou vo vápne sa pred zhruba tristo rokmi našli tri nahé telá dievčat.

„Dokonca sa traduje, že v akejsi huspenine nejaký hosť našiel dámsky prst, no a to bolo dosť pikantné na to, aby sa na to nezabudlo," vysvetlil amatérsky historik Alan Dolok. Ľudia, ktorí v Krvavých Šenkoch zostali sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky.

Kútikmi úst vám trhne aj vtedy, keď zablúdite ďalej na západ. Dedinka Naháč je pri Trnave. Fanúšikov nudizmu tu ale nehľadajte. „Tu nechodia nahí, to sa mýlite," vysvetľuje 89-ročná obyvateľka obce. „Rástli tu také kvety. Na jeseň toho bolo plno. Fialové a také holé to bolo," dodáva.

V obci Lenka býva aj Lenka. „Volám sa Lenka a som z obce Lenka. To môže povedať málokto," hovorí. „Hovorí sa, že obed dostala meno po jednom dievčati, ktoré sa utopilo v potoku," hovorí starosta Marián Habovčík.

Po menách rôzne slávnych dedinčanov sa volajú aj Koceľovce, Janov či Mirkovce. O Banke pri Piešťanoch tamojší ľudia vtipkujú, že v dedine chudobných nenájdete. Smädiť vás možno začne vo Výčapoch - Opatovciach. Vysvetlení prečo sú Výčapy Výčapmi majú v dedine viacero.

„Obec bola križovatka viacerých ciest a údajne tu malo byť viacero zariadení, kde sa malo čapovať," hovorí starosta Jozef Holúbek. Pôvod názvov niektorých miest a obcí je dodnes nejasný. Isté však je, že naši predkovia sa s jazykom pohrali.


NITRA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti