Zaujímavosti

Časť svojho majetku odkázala papagájom. Túto sumu by ste brali aj vy

Korely chocholaté - ilustračná foto
Korely chocholaté - ilustračná foto Zdroj: TASR

Z fondu by sa však zároveň mala hradiť aj starostlivosť o milionárkinho psa a mačku.

Rovných 100.000 amerických dolárov (takmer 90.000 eur) sa z pozostalosti istej newyorskej milionárky ušlo jej kŕdľu 32 papagájov, informovala agentúra Associated Press s odvolaním sa na The New York Post.

Leslie Ann Mandelová, ktorá zomrela v júni vo veku 69 rokov, odkázala svojim korelám uvedenú sumu vo forme fondu, ktorý bude spravovať Mandelovej nevlastný syn. V Mandelovej poslednej vôli sa okrem menoslovu všetkých 32 vtákov uvádza aj požiadavka, aby papagáje ostali žiť vo voliére v jej dome v East Hamptone, prípadne v porovnateľných podmienkach inde. Dokument zároveň stanovuje podrobné pokyny týkajúce sa starostlivosti o papagáje.

Z fondu by sa však zároveň mala hradiť aj starostlivosť o milionárkinho psa a mačku. Majetok Mandelovej, ktorá nemala vlastné deti, má hodnotu 5,3 milióna dolárov. Odhliadnuc od časti odkázanej papagájom bude zvyšok majetku predmetom súdneho sporu. Mandelovej manželom bol do svojej smrti v roku 2010 spisovateľ Arthur Herzog, ktorý bol predtým ženatý už päťkrát.

Mandelová nie je prvou ženou, ktorá svojich domácich miláčikov zabezpečila aj po smrti. Miliardárka, hotelierka a obchodníčka s realitami Leona Helmsleyová zanechala svojmu psiemu miláčikovi 12 miliónov dolárov. Túto sumu však kvôli jej premrštenosti súd neskôr skresal na "iba" dva milióny dolárov.

NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.