Zaujímavosti

Obyvatelia Bangkoku v šoku. Na nebi sa objavila ohnivá guľa

Ohnivá guľa vydesila obyvateľov Bangkoku
Ohnivá guľa vydesila obyvateľov Bangkoku Zdroj: YouTube

Video okamžite vzbudilo rôzne teórie. Astronómovia však prichádzajú s úplne inou teóriou.

Záhadná ohnivá guľa vydesila obyvateľov severného Bangkoku. Z ničoho nič sa objavila na oblohe a rútila sa priamo k zemi. Na sociálnych sieťach sa už objavilo aj dramatické video, ktoré vyvoláva špekulácie. Píše The Telegraph.

Z ničoho nič sa objavilo jasné, biele svetlo. Po chvíli guľa explodovala. Video okamžite vzbudilo teórie. Niektorí si myslia, že výbuch na oblohe spôsobili vesmírne častice, iní majú pocit, že je za tým obyčajný výbuch balóna, či dokonca havária vesmírnej lode.


Astronómovia prichádzajú s úplne inou teóriou. Podľa nich sme svedkami úkazu takzvaného bolidu. Znamená to, že meteor počas vstupu do atmosféry jednoducho zhorel. Zábery z kamery na prístrojovej doske auta celý incident zaznamenali.

„Úplne zhorel," prezradil astronóm z observatória Chachoengsao Worawit Tanwutthibundit. „Verejnosť sa nemá čoho báť, je to bežný jav," dodal. Väčšina meteorov zhorí ešte vo vesmíre. Občas sa však stane, že vletí až do atmosféry a zmení sa na ohnivú guľu. Vo februári 2013 sa meteor objavil nad ruským mestom Čeľabinsk. Ohnivá guľa bola desivá. Osvetlila mesto jasnejším svetlom, ako Slnko.

BANGKOK/TELEGRAPH.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti