Zaujímavosti

Poďakujte sa učiteľom s nami. Zaslúžia si to!

BTS_kampan_PR.png

Myslíte si, že to majú učitelia ľahké?

Ak sa váš názor stotožňuje s tvrdením, že učiť zvládne každý, dovoľte nám ho vyvrátiť. Lúštiť haky-baky po žiakoch, striehnuť na odpisovanie či ťaháky počas písomiek a zároveň ich vychovávať a vzdelávať. To nie je nič pre slabé povahy.

Trpezlivosť tŕňové ruže prináša

Aby učitelia žiakov naučili nové poznatky a udržali ich v strehu počas hodiny, potrebujú pevnú vôľu a trpezlivosť. Tá je jednou z najdôležitejších vlastností. Málokto, si ale uvedomuje, koľko energie ich to stojí. Opravovanie písomiek do noci, pripravovanie materiálov na hodinu, spestrenie vyučovania... Učitelia sa neustále snažia, ale kto sa im za to reálne poďakuje?

Vyskúšajte si na vlastnej koži, aké je to, byť učiteľom

Tesco sa postaralo o jesennú kampaň Vďaka učiteľom, ktorá vám aspoň čiastočne poodhalí aj druhú stranu učiteľského údelu. Na stránke www.tesco.sk/vdakaucitelom si najprv musíte svoju triedu utíšiť, aby vás vôbec počúvala. A potom vás čaká ďalšia úloha. Napísať si so žiakmi zo 6. B písomku zo slovenského jazyka, geografie alebo matematiky. Nie, to nie je všetko. Vy tu písomku budete musieť aj opraviť a oznámkovať.

Získajte svoju originálnu prezývku a vyhrajte školské pomôcky

Čínska bohyňa náhody alebo Ničnetušiaci Ninja? Áno, aj takéto prezývky môžete od žiakov získať, pritom ste nemuseli spraviť nič zlé. Stačí, že ste učiteľom. Vykompenzujeme vám to súťažou o kompletnú školskú výbavu s obľúbenými motívmi, ktorá sa isto bude veľmi páčiť aj vašim malým školákom či školáčkam.

Zamyslime sa na chvíľu a porozmýšľajme, koľko toho vieme práve vďaka učiteľom. Veľa, však? Tak sa im za to poďakujme!

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.