Zaujímavosti

Extrémne vzácny smradľavý nález zarobil tomuto mužovi tisíce

Veľrybie zvratky vážia asi kilo. Nájsť ich je naozaj vzácne
Veľrybie zvratky vážia asi kilo. Nájsť ich je naozaj vzácne Zdroj: Profimedia.sk

V mnohých krajinách je takéto obchodovanie ilegálne. Ak však zvratky vo Veľkej Británii vyplaví more na pláž a niekto ich nájde, môže si ich nechať.

Odporne zapáchajúci nález, ktorý v minulosti našli na na pláži v Anglesey na severe Walesu ide do dražby. Šťastlivec totiž na pláži našiel extrémne vzácne veľrybie zvratky. Vyvolávacia cena vás pravdepodobne zarazí. Chcú za nich aspoň 7000 libier (9580 eur). Píše britský Mirror.

Čo je na nechutných zvratkoch také vzácne? Neuveríte, ale je to práve vôňa. Zvratky sa totiž využívajú pri výrobe parfumov. Vďaka zvratkom totiž parfum vonia dlhšie. Neuveriteľný nález objavil na pláži náhodný okoloidúci, keď venčil psa. Ten sa rozbehol k čudne vyzerajúcej veci a neustále ju očuchával.

Zvratky pripomínajú kúsok skaly a sú dosť veľké. Na dĺžku majú asi 20 centimetrov a široké sú približne 15 centimetrov. Úlovok, ktorý ide do dražby váži asi kilo. Nálezca mal pocit, že ide o veľrybie zvratky už na pláži a práve preto ich zobral so sebou.

V mnohých krajinách je obchodovanie s veľrybími zvratkami ilegálne. Ak ich však vo Veľkej Británii vyplaví more na pláž a niekto ich nájde, môže si ich nechať.

https://www.youtube.com/watch?v=G86dmV52V7M


ANGLESEY/MIRROR.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.