Zaujímavosti

Žene vyrástol na hlave roh

Starenke narástol na hlave roh.
Zdroj: YouTube

A stále sa zväčšuje.

Lekári v Číne riešia veľmi vzácny prípad. O pomoc ich požiadala 87-ročná žena, ktorej vyrastá z hlavy obrovský roh. Je dlhý takmer 13 centimetrov a stále rastie, napísal Daily Mail.

Zhruba pred ôsmimi rokmi sa Siou-čen Liangovej zo Sečuánu objavilo v mieste, kde má teraz roh, čierne materské znamienko. Po šiestich rokoch prasklo a začal z neho vyrastať rožtek. Dôchodkyňa už vtedy navštívila lekára, nikto však jej stav nedokázal diagnostikovať. A vzhľadom k tomu, že sa výrastok veľkosti malíčka prestal zväčšovať, rodina zdravotný stav ženy prestala riešiť.

https://www.youtube.com/watch?v=O4f6VGAQykQZačiatkom tohto roka však dcéra Siou-čen umývala svojej matke vlasy a pritom roh spadol. Na jeho mieste sa vzápätí objavil nový, ktorý rapídne naberal na veľkosti. Počas pol roka vyrástol do dĺžky necelých 13 centimetrov. V priemere má päť centimetrov.

"Momentálne je to bolestivé. Niekedy ma to bolí tak, že ma to prebudí zo spánku, "posťažovala si Siou-čen. Odborníci útvar na jej hlave identifikovali ako kožný roh. Ten sa dá chirurgicky odstrániť, pacientka ale musí byť v dobrej kondícii. A lekári sa tiež obávajú, že výrastok je rakovinotvorný.

Toto vzácne kožné ochorenie vzniká u ľudí, ktorí sa veľa zdržiavajú na slnku. Výrastok sa skladá zo spevneného keratínu, teda proteínu, ktorý je obsiahnutý napríklad v nechtoch.

SEČUÁN/Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti