Zaujímavosti

Milujete adrenalín? Zajazdite si na motokárach

motokary voucher1.jpg

Na motokárach môže jazdiť ktokoľvek, stačí vám chuť.

Adrenalín, autá, rýchlosť. Keď milujete tieto tri atribúty, prípadne k tomu inklinuje niekto z vašich blízkych, vyhrajte preňho adrenalínové jazdy na motokárach v hale Motokáry Tatry Svit. So zlavy.markiza.sk sa to dá ľahko, stačí odpovedať na súťažnú otázku. O tomto atraktívnom zážitku sme sa rozprávali s prevádzkovateľmi.

Kto každý môže jazdiť na motokárach?

Na motokárach môže jazdiť ktokoľvek. Obmedzenie nie je vekové, ale výškové, aby deti dosiahli na pedále. Ale existujú aj detské motokáry, takže môže jazdiť ktokoľvek kto chce, od cca 6-8 rokov. Jazdiť na dráhe môže bez problémov celá rodina, pracovné kolektívy či priatelia.


Čo človek potrebuje, aby si mohol zajazdiť?

Hlavne chuť jazdiť. Vodičský preukaz, ani žiadne špeciálne školenie nie sú potrebné. Pred každou jazdou obsluha vysvetlí zákazníkovi, ako sa motokára ovláda. Je potrebná z bezpečnostných dôvodov prilba, preto si môže zákazník priniesť svoju. Ak nemá prilbu, nevadí, bezplatne mu požičiame našu. Prilba musí byť počas jazdy zapnutá a pod prilbu je potrebné povinne použiť hygienickú kuklu. Kuklu si môže zakúpiť u nás alebo priniesť vlastnú.

Špeciálne oblečenie nie je vôbec potrebné, ale treba si uvedomiť, že je to šport, takže športové oblečenie je vítané, no nie podmienkou. Jazdia ľudia aj v košeli alebo sukniach. Určite sú zakázané kravaty, handsfree, šály a šatky alebo nadrozmerné oblečenie (kabát, bunda) kvôli vlastnej bezpečnosti. Môže si pre lepší pocit z jazdy doniesť aj rukavice.


Na čo si na motokárach treba dávať pozor?

V podstate na nič. Motokárová dráha je úplne bezpečná a navrhnutá tak, aby si zákazník vedel užiť športovú jazdu. Samozrejmé je, aby svoju jazdu prispôsobil svojim schopnostiam. Lebo ak narazí v plnej rýchlosti, môže si naraziť rebrá, kolená alebo poškodiť motokáru. Taktiež pozor si treba dávať pri nastupovaní a vystupovaní na horúci výfuk. Odporúčame vo vlastnom záujme odloženie kľúčov, mobilných telefónov a iných cenností, ktoré môžu počas jazdy vypadnúť z vreciek.

Kde sa jazdí a kde vás ľudia môžu nájsť?

Jazdí sa v krytej motokárovej hale vo Svite pri Poprade. Sme hneď vedľa hlavnej cesty pri železničnom priecestí. Každý deň od 14.00 do 22.00 a veľká výhoda, za každého počasia. Máme aj bar s posedením, wifi a TV.


Prepadli už ľudia na Slovensku tomuto športu?

Vzhľadom na sociálnu situáciu na Slovensku nemôžeme hovoriť o nejakom masívnom záujme o tento šport, ale jednotlivci a zanietenci do motokárového športu sa určite nájdu.

Ako reakciu na pretrvávajúci niekoľkoročný útlm na Slovenskej Kartingovej scéne sformovala skupina nadšencov pre toto odvetvie motoršportu seriál amatérskych motokárových pretekov pod názvom: „OPENCUP". Tento rok môžu pretekári pretekať a fanúšikovia povzbudzovať už v 6. ročníku amatérskych pretekov.


Seriál už podľa svojho názvu je prednostne určený začínajúcim a amatérskym pretekárom, organizátori však radi privítajú aj licencovaných jazdcov v záujme zatraktívnenie podujatia, ktorí sú pochopiteľne hodnotení v samostatnej kategórii.

Seriál sa pridržiava pravidiel CIK-FIA v oblasti vybavenia používanej techniky ako aj vypísaných tried a dodržiavania bezpečnostných pravidiel.

Pretekať môžete v ročníku 2015 v nasledujúcich triedach: Baby 50, Baby 60, Junior 60, Rotax Micro Max, Honda 390, Rotax Max Junior, Rotax Max, Rotax DD2, KZ Senior, KZ Masters, KZ Junior.

BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.