Zaujímavosti

Posledná hrdinka z 11. septembra! Na 16. narodeniny dostala nádherné darčeky

psik.jpg

Pri príležitosti oslavy jej veku, dostala Bretagne niekoľko prekvapení.

Zlatá retríverka menom Bretagne bola jednou z prvých záchranných psov, ktorí boli povolaní na prehľadávanie trosiek Svetového obchodného centra po teroristickom útoku z 11. septembra 2001. "Bola to naša prvá záchranná akcia. Mali sme nájsť preživších," hovorí fenkyna majiteľka Denise Corliss. "Keď naša pracovná skupina dorazila na miesto, nemohla som uveriť takému veľkému rozsahu škôd. Potom sa ale pozrela na Bretagne a videla, že je pripravená a nadšená z práce, ktorá ju čaká," opisuje Denise.

Bretagne odišla "do dôchodku" v roku 2008, ale stále pomáha ako psychická podpora niektorým pacientom. Pred pár dňami oslávila 16. narodeniny a hoci je už staručká, keď ju pustíte k vode, zmení sa na hravé šteňa.


Pri príležitosti oslavy jej veku, dostala Bretagne niekoľko prekvapení. Jej majitelia prijali pozvanie do New Yorku, kde si pre nich Hotel Central Park pripravil niekoľko prekvapení. Najskôr dostala fenka na izbe niekoľko maškŕt a špeciálny hamburger. Potom sa previezli po meste v retro taxíku. Na Times Square jej vzdali poctu na svetelnom bilborde, kde jej zablahoželali a poďakovali jej za jej záchranárske služby.

Počas jej výletu a prechádzky po New Yorku sa pri nej pristavili mnohí neznámi tamojší obyvatelia, aby sa jej pohladením po hlave poďakovali za jej služby pre toto mesto a aby sa s ňou odfotili.

S majiteľkou si zašli do psieho parku Hudson River, od ktorého dostala kľúčik ako čestná členka. Po návrate do hotela ju čakala veľká narodeninová oslava. Pozrite si krásne video.

USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.