Zaujímavosti

Tlačidlo "Nepáči sa mi to" na Facebooku? Zuckerberg konečne prezradil viac

09152015_PQ&A_13.jpg

Šéf najväčšej sociálnej siete oznámil, že "Páči sa mi to" už nebude jediná možnosť pod príspevkami.

Nepáči! Koľkokrát ste mali túžbu kliknúť na takéto tlačidlo pod príspevkom na Facebooku? Poznáme to všetci. Veľa priateľov, ktorí zdieľajú množstvo hlúpostí, no my si iba hryzieme do pery. Niekedy by sme zasa radi vyjadrili súcit a empatiu. Ťažko sa lajkuje status o tom, že niekto zomrel.

Zakladateľ a šéf najväčšej sociálnej siete dostáva túto otázku už niekoľko rokov: „Pridáte tlačidlo „nepáči sa mi to" alebo nejakú inú možnosť popri „páči sa mi to"?" A roky na ňu odpovedal rovnako: „Nie." Teraz však nastala zmena. Zuckerberg priznal, že vývojári niečo takéto pripravujú a čoskoro to začnú testovať. Vysvetlil tiež, prečo to trvalo tak dlho.

„Nechceli sme len tak vytvoriť tlačidlo „nepáči sa mi to". Neradi by sme, aby sa z Facebooku stalo nejaké fórum, kde ľudia volia páči-nepáči na príspevkoch iných užívateľov. Toto nikdy nebola komunita, ktorú by sme chceli vytvoriť, " začal šéf internetového gigantu. Zdôraznil, že by bolo zlé, ak by sa ľuďom, ktorí sa delia o významné udalosti v živote stávalo, že na príspevky dostanú palec dole.

Dlhodobý tlak však vedenie sociálne siete donútil rozmýšľať a hľadať riešenie, ktoré by uspokojilo všetkých. Zuckerberg verí, že sa im to podarilo.

„Pochopili sme, že ľudia nechcú znevažovať príspevky iných, ale radi by vedeli vyjadriť empatiu a súcit. Nie každý moment v živote je totižto dobrý," tvrdí.

Ak zdieľate smutnú udalosť, tak ľudia nechcú príspevok lajkovať, ale radi by vyjadrili podporu a porozumenie. „Takže si myslím, že je dôležité, aby sme dali ľuďom viac možností ako iba „páči sa mi to"," dodal Zuckerberg.

Neprezradil presne, v akej fáze vývoja sú, no pracujú na tom vraj už „nejaký čas" a čoskoro by malo prísť k testovaniu. Vyzerá to teda tak, že tlačidlo „nepáči sa mi to" teda zatiaľ na Facebooku nepribudne, no k osamotenému lajku sa pridá niečo ako „Mrzí ma to". Na to, si ale zatiaľ ešte budeme musieť počkať.

Celú hodinu otázok a odpovedí, na ktorej sa Zuckerberg venoval aj tejto téme si môžete pozrieť tu:


Townhall Q&A with Mark September 15th, 2015

Watch the full video of today's townhall Q&A with Mark.

Posted by Q&A with Mark on Tuesday, September 15, 2015

BRATISLAVA/ Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.