Zaujímavosti

Predstavil spôsob, ako usídliť človeka na Marse. Vedci ostali v nemom úžase

Povrch planéty Mars
Zdroj: NATO

Technologický vizionár a miliardár Elon Musk hľadá spôsob, ako by si človek, čo najskôr podmanil červenú planétu.

Chce urýchliť kolonizovanie Marsu. Technologický vizionár a miliardár Elon Musk hľadá spôsob, ako by si človek, čo najskôr podmanil červenú planétu. Alternatíva, ktorú navrhuje, zaskočila vedcov na celom svete. Planéta je príliš chladná. Elon Musk vraj vie, ako na to, aby sa tu usídlil človek.


,,Sú dva spôsoby, ako to docieliť. Rýchlejší a pomalší. Ten rýchly je zhodiť na Mars nukleárne bomby," povedal Musk. Tieto vyjadrenia naštartovali odborníkov na celom svete. Aj keď je to teoretický možné, nikto v skutočnosti nevie, čo by to spôsobilo.

Vážnym problémom však je, ako dostať jadrové nálože do kozmu. Aj napriek technickému pokroku sa najnovším raketám akosi nedarí bezpečne odštartovať zo zeme. Podľa profesora Masarika, človek by mal zatiaľ zostať na zemi a túto planétu skúmať prostredníctvom strojov.

,,Samozrejme možno časom bude nutnosť na ten Mars nejakých ľudí odsťahovať poprípade že by sa ľudstvo mohlo presídliť pokiaľ si na zemi spôsobíme také problémy," povedal profesor. To však je zatiaľ iba scifi a túžba niektorých vizionárov, ako je práve Elon Musk.

Vedci zatiaľ ani nevedia, či to človek zvládne. Títo dvaja kozmonauti sú momentálne na medzinárodnej vesmírnej stanici akýmisi pokusnými myšami. Pokúšajú sa zistiť, čo s človekom urobí dlhodobý pobyt v kozme, ktorý je na ceste na Mars nevyhnutný.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.