Zaujímavosti

Dojemná snímka hitom. Ľudia sú z prístupu doktora nadšení

doctor-comforts-girl-cartoons-operation-china-shi-zhuo-5.jpg
Zdroj: weibo

Dvojročné dievčatko čakalo na operáciu srdca. Keď do izby vošiel chirurg, dostalo strach a začalo strašne plakať.

Čínske sociálne siete obletela dojímavá snímka. Dievčatko sa bálo operácie a na chodbe ju upokojoval samotný chirurg. Užívatelia internetu sú z prístupu doktora nadšení. Snímka sa dostala na verejnosť 18. septembra v meste Zhejiang a na internete sa šíri "rýchlosťou svetla".

Dvojročné dievčatko čakalo na operáciu srdca. Keď do jej izby vošiel chirurg Shi Zhuo, dostalo strach a začalo strašne plakať. Chirurg a zároveň zástupca riaditeľa detskej kardiochirurgie z nemocnice Zhejiang University Hospital ju preto zobral na chodbu a ukázal jej obľúbené komiksy v telefóne.

Zdroj: weibo

Dievčatko sa po chvíli upokojilo. Dojemný moment zachytil na mobil anestéziológ, ktorý snímky zverejnil na sociálnu sieť. „Chodil som sa za ňou každý deň. Deti nás potrebujú spoznať. Je to súčasť našej práce. Keď prišiel deň operácie, strašne sa vyplašila. Tak som sa ju snažil upokojiť," povedal Shi Zhuo pre denník DailyMail.

Operácia dopadla mimoriadne úspešne. Predoperačné snímky sa dostali aj k rodičom malej pacientky. Z prístupu chirurga boli dojatí.

Zdroj: weibo

ČÍNA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.