Zaujímavosti

Polícia našla ženu, ktorá mala byť 31 rokov mŕtva

Mŕtve telo, smrť
Zdroj: Shutterstock.com

V júli 1984 zmizla v okolí Braunschweigu a Wolfsburgu vtedy 24-ročná študentka, ktorá bola v inkriminovanom čase obyvateľkou internátu v Braunschweigu.

Nemecká polícia objavila viac-menej náhodou v Düsseldorfe medzičasom 55-ročnú ženu, ktorá sa pred 31 rokmi údajne stala obeťou hrdelného zločinu a ktorá tam žila s falošnou identitou. Informáciu priniesli dnes nemecké elektronické médiá s odvolaním sa na políciu z Wolfsburgu.

V júli 1984 zmizla v okolí Braunschweigu a Wolfsburgu vtedy 24-ročná študentka, ktorá bola v inkriminovanom čase obyvateľkou internátu v Braunschweigu. Ani rozsiahle policajné pátranie, ani uvedenie kauzy v ostro sledovanej nemeckej pátracej relácii nepriniesli pozitívny zvrat v prípade.

Mladá žena zostala na zozname nezvestných. Polícia napokon dospela k záveru, že sa stala zrejme obeťou zločinu, a začala prípad vyšetrovať v neposlednom rade v súvislosti s kauzou iného dievčaťa, ktoré našli o rok skôr zavraždené v lese neďaleko Wolfsburgu.

Polícia vypátrala v tomto prípade vinníka a ten sa priznal aj k vražde nezvestnej študentky, takže ženu koncom roka 1989 oficiálne vyhlásili za mŕtvu.

Žena, na ktorú natrafila polícia pri zhromažďovaní údajov o mieste činu vlámania do bytu v Düsseldorfe z 11. septembra, keď uviedla mužom zákona svoju pravú identitu, žila podľa vlastných slov po desaťročia vo viacerých nemeckých mestách bez dokumentov totožnosti a pod nepravým menom.

Prečo sa však pred 31 rokmi rozhodla pre ukrývanie, o tom doteraz nezvestná aj naďalej mlčí, pričom dala jasne najavo, že si ani naďalej neželá kontakty s verejnosťou, ba ani so žijúcimi príbuznými, uviedla polícia.

NEMECKO/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.