Zaujímavosti

iPhone za zlomkovú cenu? Spoznajte kvalitnú repasovanú techniku

sutaz_38_t4.jpg

Teraz ho môžete vyhrať. Je to jednoduché, stačí odpovedať na našu súťažnú otázku.

Nič vám nehovorí slovné spojenie repasovaná technika? Ani ste nevedeli, že niečo také existuje? Na zlavy.markiza.sk môžete vyhrať repasovaný iPhone. Firmy, ktorá takéto veci predáva sme sa pýtali, čo je to repasovaná technika, akú má záruku, ako to funguje a v čom sú výhody či nevýhody.

V prvom rade skúste ozrejmiť čitateľom, čo je to repasovaná technika?

V prvom rade je nutné vysvetliť pojem repas. Obecne je chápaný ako rozoberanie na súčiastky, vyčistenie a obnova, resp. nahradenie nefunkčných častí za nové, pričom na také prístroje nie je poskytovaná záruka. Tento pojem sa používa predovšetkým v súvislosti s uchovávaním historickej hodnoty výrobku či objektu.

Zatiaľ, čo spôsob repasovanie, ktorý používame u nás, môžeme označiť ako technický audit výpočtovej techniky. Každý prístroj je u nás kontrolovaný ako opticky, tak aj pomocou softwaru a ďalších spôsobov testovania. Pôvodné dáta z harddisku sú bezpečne a nenávratne zmazané, nefunkčné komponenty sú nahradené funkčnými a prístroj je uvedený do továrenského nastavenia. Na takéto prístroje poskytujeme záruku 12 mesiacov.

V čom sa líši takáto technika od bežnej a prečo je lacnejšia?

Prakticky jeden z dvoch podstatných rozdielov medzi repasovanou a novou technikou je, že tá repasovaná bola nejaký čas užívaná. Druhý zásadný rozdiel je v cene. Profesionálna technika, ktorú spracovávame stojí ako nová stovky eur, zatiaľ čo cena repasovanej je zlomková. Spotrebiteľ má tak u nás jedinečnú možnosť získať preverený a kvalitný prístroj za výhodných podmienok a so zárukou.


Aké modely máte v ponuke?

Špecializujeme sa na profesionálnu kancelársku výpočtovú techniku od renomovaných výrobcov, ktorá má najčastejšie pôvod v nadnárodných spoločnostiach, kde bola používaná. Tieto firmy majú 3-4-ročný cyklus obnovy výpočtovej techniky a k svojej práci potrebujú to najlepšie. Po 3-4 rokoch táto obmenená technika má stále viac než dostatočný výkon pre väčšinu bežných užívateľov.

V ponuke máme notebooky, stolné počítače a monitory značky Dell, Lenovo a HP. Ďalej predávame smartfóny a tablety značky Apple a Samsung. Samozrejme aj príslušenstvo, klávesnice, myši, reproduktory či externú techniku. Snažíme sa vyhovieť každému, preto je možné za poplatok u nás upgradovať kupovaný notebook či počítač.

V čom sú výhody/nevýhody kúpy repasovanej techniky - refurbished modelov?

Výhoda pre zákazníkov je v nízkej cene, môžu si zabezpečiť značkovú techniku, ktorých cena bola pri uvádzaní na trh 3 až 4-krát vyššia. Zákazník má navyše istotu, že produkt prešiel pred predajom dôkladným auditom, ktorý odhalí možné poruchy, prístroj je vyčistený a v prípade záujmu mu nainštalujeme legálny operačný systém s licenciou Windows OEM MAR za výhodnú cenu.

Pre niektorých môže byť nevýhodou to, že už boli produkty používané a môžu byť na nich kozmetické chybičky ako vlasové škrabance, odreniny. Nemajú však vplyv na funkčnosť.


Aká je záruka na kúpu repasovaných modelov, na čo sa vzťahuje/nevzťahuje?

Záruka na funkčnosť je jeden rok a vzťahuje sa na nákup všetkých zariadení u nás a platí v rovnakom rozsahu ako pri nákupe nového tovaru. V prípade záujmu je možné za príplatok predĺžiť na dva roky.

Vďaka nášmu certifikovanému technickému auditu, ktorý nám umožňuje veľmi presne selektovať dobré kusy, čo idú do predajne a zlé kusy, ktoré sú buď opravené alebo v prípade neopraviteľnej chyby ekologicky zlikvidované, si stojíme za kvalitou našej práce. A práve preto si môžeme dovoliť dať zákazníkovi záruku na už použitý výrobok.

V prípade reklamácie sa snažíme všetko riešiť rýchlo a ku spokojnosti zákazníka, reklamovaný tovar zasielame späť väčšinou do 3-5 pracovných dní.

BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti