Zaujímavosti

Hádajte, koľko rokov má tento muž. To je neuveriteľné

lazaro3.jpg

Jeho svaly a kondíciu by mu mohli závidieť aj o polovicu mladší muži.

S jeho vypracovaným telom a kondičkou by nikto Lazarovi Almanaresovi z Londýna nehádal jeho skutočný vek. Závidieť by mu mohli aj o polovicu mladší muži. Znie to neuveriteľne, ale Lazaro má v skutočnosti 62 rokov.

Zdroj: Facebook

"Ľudia sa ma pýtajú, kedy pôjdem do dôchodku. Nikdy! Toto je moja vášeň a budem pokračovať v rozvíjaní svojho tela, ako to len pôjde. Milujem svoju prácu, rád trénujem, milujem súťaže. Robím to už 37 rokov a zbožňujem každú jednu minútu," povedal pre Daily Mail.

Lazaro pracuje aj ako osobný tréner v centre Anytime Fitness v Londýne. Cvičí každý deň a na konte má 12 trofejí a obrovské množstvo medailí. S cvičením začal, keď mal 25 rokov. Bol to spôsob, ako prekonať tragickú stratu prvého dieťaťa, ktoré sa narodilo mŕtve.

Vtedy ho ani nenapadlo, že by raz v tomto smere mohol dosiahnuť úspech. Jediné čo chcel bolo, aby si vyplnil myseľ niečím iným a zdvíhanie činiek ho zbavovalo stresu. Potom sa rozhodol ísť na prvú súťaž. "Nevedel som, čo mám robiť, tak som sledoval ostatných a napodobňoval ich pózy. Nemyslel som si, že by som sa hneď umiestnil na druhom mieste," povedal.

Zdroj: Facebook

Dnes dvíha závažia, ktoré nezvládnu ani o polovicu mladší muži. "Bol som blázon a úplne závislý. Stále som víťazil a umiestňoval sa v prvej trojke. Predtým som nikdy nič nevyhral. Verím, že ak máte správne nastavenú myseľ, tak idete ďalej a robíte to stále lepšie. Vek je len číslo a ja ho nenechám, aby ohrozil moju kariéru," dodal Lazaro.

Akonáhle niekomu prezradí svoj vek, tak mu neverí. "Čím ste aktívnejší, tým mladší sa budete cítiť. Je to jednoduché," vysvetľuje muž, ktorého strava je obohatená o proteíny s primeraným množstvom sacharidov a tukov. Svoj deň začína každý deň o šiestej ráno. Dá si srvátkový koktejl zmiešaný s litrom vody. Potom ide do posilňovne cvičiť. Pred ďalším tréningom si dopraje ďalšiu porciu bielkovín. Nasleduje hlavné jedlo dňa, ktoré pozostáva z 12 vaječných bielkov, kúskov z morčacích pŕs a misky ovsa.

Zdroj: Facebook

Potom sa venuje klientom v posilňovni. Ale vždy dbá na to, aby mal dostatočný prísun bielkovín. Jedlo si pripravuje vopred a snaží sa jesť každé 2 až 3 hodiny.

Lazaro sa narodil v roku 1953 a je zo štyroch súrodencov. Vychovávali ho na Kube, kde jeho otec pracoval ako továrenský robotník, zatiaľ čo jeho mama bola doma a učila ich. Potom, čo sa skončil vysokú školu sa oženil s dlhoročnou priateľkou a vstúpil do armády.

Po skončení vojenskej služby odišiel s manželkou do Anglicka a čakali prvé dieťa. "Nikdy na ten deň nezabudnem. Bola to tá najhoršia vec, čo sa nám mohla stať," hovorí o strate prvého potomka. Manželka mu bola veľkou oporou. "Každý titul, ktorý som vyhral, som venoval nášmu synovi," dodal.


LONDÝN/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.