Zaujímavosti

Prišiel na pomoc šikanovanému spolužiakovi, škola ho potrestala

Bránil šikanovaného spolužiaka, škola ho potrestala
Bránil spolužiaka, škola ho potrestala Zdroj: YouTube

Škola razí politiku „nulovej tolerancie" voči akémukoľvek násiliu.

Situácia, ktorá sa bežne stáva nielen v amerických, či britských školách, ale aj na Slovensku.

Vo väčšine tried nájdete tzv. vodcov, čiže grázlov a bitkárov ale aj bojkov čiže slušných bojazlivých študentov. Tí prví pravidelne šikanujú a terorizujú tých druhých. Zbytok triedy sa obvykle iba v tichosti prizerá.

Na strednej škole Huntington Beach v Kalifornii sa však našiel študent, ktorý sa zastal šikanovaného spolužiaka. A grázla zložil jednou ranou. Prišlo však niečo, čo nikto nečakal. Škola ho za to potrestala! Píše portál dailymail.com.

https://www.youtube.com/watch?v=kSB8_aaa03s


Na videu, ktoré zhotovil jeden zo študentov je vidieť, ako vysoký chalan s čiapkou na hlave surovo udiera útleho chlapca so zrakovým postihnutím. Nečakane sa však objaví záchranca, ktorý agresora zloží jednou ranou k zemi.

Potom podíde k chlapcovi, ktorého de facto zachránil a opýta sa ho, či je v poriadku. Následne sa vráti ku grázlovi, ktorý sa po tvrdej rane preberá, a opýta sa ho: „Ty budeš mlátiť slepého chlapca, brácho?! To snáď nemyslíš vážne!"

Keď sa video objavilo na internete, začala prípad prešetrovať nielen polícia, ale aj škola.

Polícia útočníka, ktorý šikanovala chlapca so zrakovým postihnutím, začala vyšetrovať pre podozrenie z ublíženia na zdraví. Študenta, ktorý sa šikanovaného zastal a udrel agresora, polícia stíhať nebude.

Škola chce však potrestať oboch študentov. Aj toho, ktorý sa zastal šikanovaného chlapca. A dôvod? Škola razí politiku „nulovej tolerancie" voči akémukoľvek násiliu.

Študenta, ktorý sa stal medzičasom školským hrdinom potrestala tak, že ho vylúčila zo školského futbalového klubu.

To však pobúrilo väčšinu žiakov strednej školy Huntington Beach a začali sa podpisovať pod petíciu za jeho návrat do futbalového klubu. „Násilie nie je nikdy tou najlepšou voľbou, ale Cody (meno študenta) iba bránil kamaráta a spolužiaka," píše sa v petícii pod ktorú sa už podpísalo 1000 študentov.

Predstavitelia školy sa podľa posledných vyjadrení budú ešte celým prípadom zaoberať.


HUNTINGTON/TVNOVINY, iý

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti