Zaujímavosti

Napriek hrozivej diagnóze, chlapček bez mozgu oslávil rok života

Jaxon Emmett Buell, keď mal jeden rok
Jaxon Emmett Buell, keď mal jeden rok Zdroj: Facebook/Jaxon Strong

Lekári prišli na komplikácie už v 17-tom týždni tehotenstva. Mamička sa však syna nechcela vzdať.

Jaxon Emmett Buell sa narodil so vzácnym syndrómom. Lekári predpokladali, že krátko po narodení zomrie. Keďže na komplikácie prišli už v 17-tom týždni tehotenstva, mamičke odporúčali, aby tehotenstvo prerušila. Ona sa ale syna vzdať nechcela. Napriek hrozivým prognózam, malý Jaxon oslávil jeden rok.

Brandon a Brittany Buellovci z Floridy sa v čase najväčšej radosti dozvedeli smutnú správu. Doktori zistili, že ich dieťa má anencefáliu. Táto choroba je podľa denníka DailyMail nezlučiteľná so životom. Spôsobuje, že dieťatku sa nevyvinie centrálny nervový systém a chýba mu väčšia časť lebky a mozgu.

Rodičia však nepripustili možnosť, aby ich dieťaťu nedali aspoň šancu na život. Jaxon sa narodil cisárskym rezom 27. augusta 2014. „Nezažila som nič z toho, čo iné mamičky. Nemohla som sa tešiť. Napriek tomu sme chceli bojovať," povedala mamička pre denník DailyMail.


Jaxon strávil prvé tri týždne po narodení pripojený k prístrojom. Lekári sledovali jeho vývin a snažili sa pochopiť jeho stav. „Pamätám si, ako mi hovorili, že môj syn nikdy nebude chodiť, hovoriť, vidieť či počuť. Nikdy nám nedá najavo, že je hladný alebo smädný," spomína otec.

Nádej prišla, až keď Jaxona previezli do špecializovanej detskej nemocnice v Bostone. Lekári spresnili diagnózu a nasadili mu lieky, ktoré zmierňujú jeho stav. Manželia, ktorí žijú iba z jedného platu, sú dojatí, koľko ľudí sa im snaží pomôcť. Či už finančne, alebo psychicky.

Aj vďaka tomu si už rok môžu vychutnávať život po boku svojho syna. Ten dostal na sociálnej sieti prezývku Jaxon Strong (silný) a jeho inšpirujúci príbeh očaril tisícky rodín zo Spojených štátov. Na Facebooku ho „sleduje" viac ako 180-tisíc ľudí.

https://www.youtube.com/watch?v=-4uKRgIjOzs


FLORIDA/DailyMail, zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti