Zaujímavosti

Internetom koluje správa, že Facebook nebude zadarmo. Tu je vysvetlenie

Facebook
Zdroj: Shutterstock.com

Po výpadku Facebooku začala internetom kolovať správa o jeho spoplatnení.

Mark Zuckerberg sa ospravedlnil za včerajší globálny výpadok Facebooku. Tisíce užívateľov sa nevedeli prihlásiť na sociálnu sieť. Ide už o tretí veľký výpadok v priebehu mesiaca. Ten posledný trval asi 40 minút. "Ospravedlňujeme sa všetkým za nepríjemnosti," povedal hovorca Facebooku. Píše mirror.co.uk.

Výpadok podľa slov spoločnosti nastal kvôli konfiguračným problémom, za ktoré mohli nedávne zmeny v službách Facebooku. Sociálna sieť má mesačne 1,23 miliardy návštev užívateľov a v pondelok vraj mohli všetci vidieť hlásenie o chybe. Istý čas nešiel ani Instagram, ktorý je tiež vo vlastníctve Facebooku.

Mnohým užívateľom prišla po výpadku na Facebooku správa o tom, že pokiaľ si chcú ochrániť súkromie na svojom účte a mať k nemu vôbec prístup, musia zaplatiť 5,99 libier.

IDE O PODVOD

Podobný podvod sa objavil na internete začiatkom tohto roka, kedy kolovala informácia, že všetky práva na fotografie, videá a ďalší obsah užívateľov vlastní Facebook.

Najnovší hoax znie asi takto: "Teraz je to oficiálne! Bolo to uverejnené v médiách. Facebook práve zverejnil sumu za prihlásenie: 5,99 libier. Ak si zverejníte túto správu na svojej nástenke, nemusíte platiť nič. Ak tak neurobíte dozajtra, všetky vaše príspevky sa stanú verejnými. Dokonca aj vaše správy, fotografie, ktoré ste odstránili."

Facebook zareagoval na túto podvodnú správu nasledovne: "Aj keď môže existovať voda na Marse, neverte všetkému, čo dnes píšu na internete. Facebook je zadarmo a vždy bude. Správa o kopírovaní a vkladaní je hoax!"

USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti