Zaujímavosti

Delikátne menu určené len pre deti. Každý chod sprevádza drink

Päťchodové menu v reštaurácií pre deti stojí sto eur
Päťchodové menu v reštaurácií pre deti stojí sto eur Zdroj: TV Markíza,

Medzi inými napríklad šumivý hroznový džús z Talianska.

Päťchodové menu za 100 eur. Každý chod sprevádza špeciálny drink. Poviete si - na tom nie je nič čudné. Má to však háčik. Delikátne menu je určené len pre deti. Berlínska reštaurácia ponúka najvyšší luxus pre tých najmenších.

Hľuzovka, španielska šunka, či najdrahší typ argentínskeho hovädzieho mäsa. Pre tie najmenšie jazýčky len to najlepšie. Tak znie motto tejto berlínskej reštaurácie. „Rodičia s deťmi cestujú po celom svete, tak prečo im nedať aj exkluzívny gurmánsky zážitok. Myslím, že aj detské chuťové bunky vedia rozoznávať a oceniť rôzne chute. Myslím, že tento trend bude ešte silnieť," hovorí PR manažér reštaurácie Gregor Schatz.

Každý z piatich chodov sprevádza špeciálny drink. Medzi iným napríklad šumivý hroznový džús z Talianska. Malým zákazníkom sa celý večer venuje osobný čašník. Šéfkuchár tvrdí, že napriek exkluzívnym špecialitám nezabúdajú na to, čo majú deti radi.

„Inšpirujeme sa tým, čo sme my radi jedli, keď sme boli malí. Všetci milujeme cestoviny. Takže podávame napríklad gnocchi so španielskou šunkou," prezrádza šéfkuchár Monty Aguilo Wray. "Päťchodové menu deti nejedia každý deň. Takže nie je nezdravé, ak ho raz za čas, pri špeciálnej príležitosti dostanú," dodáva odborníčka na detskú výživu Eva-Maria Fiedler.

Jediný problém vraj je netrpezlivosť malých gurmánov. Málo ktorý z nich vydrží sedieť, kým si vychutná všetkých päť chodov. A tak drahé delikatesy často končia v koši.


BERLÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.