Zaujímavosti

Srdcervúca rozlúčka. Pôrodny personál sa bavil, dieťa zomrelo

profimedia-0260443412.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Bábätko zomrelo počas komplikovaného pôrodu, ktorý prebiehal v uvoľnenej atmosfére. Pôrodné asistentky dokonca žartovali.

Srdcervúca snímka rodičov, ktorí sa lúčia zo zosnulou dcérkou, obletela médiá. Bábätko zomrelo počas komplikovaného pôrodu, ktorý, podľa rodičov, prebiehal v príliš uvoľnenej atmosfére.

Malá Bonnie Strachan sa začala pýtať na svet v nesprávnej polohe, nohami vpred. Mama Emma sa radila s lekármi, či by nebolo lepšie dcérku pred pôrodom otočiť, no podľa nich, by to prinieslo väčšie riziká. Preto porodila najskôr nožičky a potom telo s hlavičkou.

V sále to ale na komplikovaný pôrod vôbec nevyzeralo. Rodičia Emma a James z britského Suffolku tvrdia, že pôrodné asistentky žartovali, boli nesústredené a príliš uvoľnené. Dievčatko vraj nechali „visieť" z tela mamy niekoľko minút nohami nadol a až potom jej pomohli porodiť zvyšok tela s hlavičkou.

Zdroj: Profimedia.sk

„V sále vládla žoviálna atmosféra. Pôrodná asistentka poznamenala, že každý by chcel vidieť pôrod dieťaťa, ktoré je otočené nohami nadol, že by na takýto pôrod mohla začať predávať lístky," vyjadrila sa pre britský denník DailyMirror.

Pred pôrodom jej lekári tvrdili, že jej dcérka má priemernú veľkosť. Až po narodení vyšlo najavo, že bola dosť veľká. Čo bolo ďalším rizikovým faktorom. Doktori sa dieťa snažili oživiť 29 minút, no nepodarilo sa. Detská patologička Zoe Mead tvrdí, že sa udusilo počas pôrodu.

Pôrodná asistentka Suzanne Kelly povedala, že si bola vedomá, že pri komplikovanom prirodzenom pôrode mal byť prítomný aj odborný poradca. Ten vraj bol k pôrodu privolaný, ale neprišiel. Manželia, ktorí majú dvojročného syna, podali na nemocnicu sťažnosť. Teraz čakajú, kedy sa uzavrie vyšetrovanie. To im však dieťa nevráti.

Zdroj: Profimedia.sk

SUFFOLK/DailyMirror, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.