Zaujímavosti

Žena so zdravým zrakom chcela byť slepá. Splnil sa jej sen

3.png
Zdroj: YouTube

"Empatický" psychológ jej nalial do očí čistiaci prostriedok. So svojím rozhodnutím je spokojná.

Jewel Shuping (30) zo Severnej Karolíny trpí poruchou BIID. Tá zapríčiňuje, že zdraví ľudia túžia byť chorými. Jewel chcela byť od detstva slepou, vďaka "empatickému" psychológovi sa jej to splnilo. Do očí jej nalial čistiaci prostriedok a ona oslepla. Šokujúci príbeh priniesol portál MailOnline.

Ako dieťa trávila hodiny tým, že sa pozerala priamo do slnka. Keď bola tínedžerka, kúpila si okuliare s tmavými sklami a bielu slepeckú paličku. „Predstierala som, že som slepá. Cítila som sa tak oveľa lepšie," povedala Jewel. Američanka sa v roku 2006 rozhodla konečne si splniť sen.

Vyhľadala psychológa, ktorý jej vraj dokonale porozumel a pomohol jej oslepnúť. „Najskôr mi do očí nalial znecitlivejúce kvapky a potom čistiaci prostriedok. Príšerne to bolelo, ale stálo to za to," rozprávala ďalej Američanka.

Zdroj: YouTube

Jewer bola myšlienkou, že čoskoro oslepne, nadšená. Keď prišla od psychológa domov, rýchlo si ľahla a snažila sa zaspať. Po prebudení, ale stále videla. Postupom času však zrak stratila. V radikálnom kroku ju podporoval bývalý snúbenec, ktorý je taktiež slepý.

Američanka sa momentálne snaží pomáhať ostatným nevidiacim ľuďom. So svojím rozhodnutím je spokojná. Podľa denníka DailyMail nie je známe, či psychológ, o ktorom Jewer rozpráva, čelil trestnému stíhaniu.


SEVERNÁ KAROLÍNA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.