Zaujímavosti

Nevídaný nález! Farmár našiel na poli kosti mamuta

Mamutiu hlavu vytiahli z jamy pomocou ťažkých strojov.
Zdroj: TASR/AP

Zviera malo asi 40 rokov a žilo desať až pätnásťtisíc rokov pred nami.

Farmár neďaleko mesta Chelsea v štáte Michigan objavil niečo naozaj nevídané. Počas pondelkovej noci sa mu podarilo nájsť kosti mamuta, ktorého pravdepodobne skolili lovci pred tisíckami rokov.

Vyzerá to tak, že ho zabili lovci a potom hodili do rybníka


James Bristle a jeho kamarát pracovali na poli a všetko sa zdalo byť úplne normálne. "Natrafili sme na kosť, pravdepodobne rebro," povedal farmár. "Kosť bola celá pokrytá blatom," dodal. O náleze informuje portál mlive.com .

Nakoniec sa ukázalo, že ide o pozostatok zvieraťa, ktoré sa na poliach preháňalo tisícky rokov predtým, než tam ľudia založili farmy. Ešte z čias, keď človek musel loviť, aby prežil. Profesor Dan Fisher z University of Michigan neváhal a hrabal sa v zemi v miestach, kde bolo po kolená blata. Napokon sa mu podarilo vybrať lebku a obrovské telo.
Kúsky kostry naukladali do plastových vriec a zhromaždili na neďalekom mieste. Podľa Fishera mal mamut asi 40 rokov a žil desať ať pätnásťtisíc rokov pred nami. Vyzerá to tak, že ho lovili a zabili lovci a potom ho hodili do rybníka. "Lovci si tak odkladali jedlo na neskôr. Potom sa preň zvykli vrátiť," dodal profesor.

Podľa Fishera existuje na svete iba desať podobných miest. Dohromady sa našlo asi tristo kostier mamutov. Farma Jamesa Brostla sa okamžite zaplnila zvedavými ľuďmi. Pozrieť sa prišli aj študenti profesora Fishera.

CHELSEA/MLIVE.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.