Zaujímavosti

Jackovi nedávali veľké šance. Rok boja o život zachytáva dojemné video

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

Mamička sa tešila na dvojčatá. Obrovská radosť sa však zmenila na zúfalstvo.

Mary Grier (28) a jej manžel Brad (34) sa prvého dieťaťa nevedeli dočkať. Lekári im radosť zdvojnásobili. Počas ultrazvuku zistili, že budúci rodičia čakajú dvojčatá.

„Najskôr to bol pre nás šok, no tešili sme sa. Pomaly sme chystali dvojnásobnú výbavičku, keď sa obrovská radosť zmenila na zúfalstvo," povedal Brad v rozhovore pre denník DailyMail.

Mary bola v 20. týždni tehotenstva, keď jej lekári oznámili smutnú správu. Deti zdieľali v maternici jednu placentu a doktori museli rýchlo konať. Po rôznych vyšetreniach, zákrokoch a veľkej snahe lekárov však v 21. týždni tehotenstva rodičia o jedno z bábätiek prišli.

„Po celú dobu tehotenstva som sa cítila skvelo. Nič ma netrápilo. No potom to prišlo. Pri ultrazvuku som vedela, že niečo nie je v poriadku. Lekári sa snažili obe deti zachrániť, no nepodarilo sa. Bola som zúfalá," vyjadrila sa Mary.

Zdroj: Facebook

Manželia mali čo robiť, aby sa zo smutnej správy spamätali. O tri týždne neskôr prišla ďalšia rana. Mary 24. septembra 2014 predčasne porodila. Syn Jack Harrison Grier vážil po narodení len 652 gramov. Lekári mu dávali 50-percentnú šancu na prežitie.

„Čakali sme dve deti a zrazu hrozilo, že nebudeme mať ani jedno," vyjadril sa Brad. Malý Jack však všetkých prekvapil. Po 111 dňoch strávených v nemocnici Huntsville Hospital v Alabame si rodičia mohli syna konečne odviesť domov.

„Po tom všetkom sme si konečne vydýchli. Bolo to niečo úžasné. Jack robil každý týždeň malé pokroky. Keď mal 21 dní, prvýkrát otvoril oči. Po prvom mesiaci sa snažil dýchať sám. Je to veľký bojovník. Všetci nás podporovali. Nielen rodina, ale aj sestričky a lekári. K synovi mali od začiatku úžasný prístup," dodala Mary.

Pri príležitosti Jackových prvých narodenín dali rodičia dokopy dojemné video, ktoré zachytáva synov boj o život. Aj keď má pred sebou ešte dlhú cestu, aby bol ako jeho rovesníci, rodičia dúfajú, že všetko dobre dopadne. Pozrite si krásne video aj vy.

https://www.youtube.com/watch?v=bDJgPWf-kOk


ALABAMA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.