Zaujímavosti

Súťaž o rozprávkový pobyt v Chateau GrandCastle****

Letecký pohľad na Chateau GrandCastle.
Zdroj: Chateau GrandCastle

Pre nadšencov histórie a čias minulých je ubytovanie v GrandCastle ako stvorené.

Časy kráľovské, kedy víno skutočne tieklo potokom a jedlo sa podávalo len na zlatých či strieborných podnosoch ešte nemusia byť tak celkom zabudnuté. Na Slovensku totiž existuje miesto, ktoré vás svojou históriou unesie priamo do čias Veľkej Moravy.

Liptovský Hrádok nedostal svoje pomenovanie len tak pre nič za nič. Už od 14. storočia sa môže pýšiť nádherným gotickým hradom Hrádok, ktorý svojho času nechal postaviť zvolenský župan Donč a okolo ktorého bol neskôr dobudovaný aj kaštieľ s rovnomenným názvom.

Otvorme knihu dejín tohto komplexu

V 14. storočí dal zvolenský župan Donč postaviť gotický kamenný hrad na vápencovej skale obkolesenej vodnou priekopou, ktorá sa dodnes zachovala v podobe jazierka. Patril ku kráľovským majetkom, dobyli ho aj husiti a neskôr často menil majiteľov. Dôležitý je rok 1600, keď hrad a panstvo získal Mikuláš Šándorfy s mladou hradnou pani Magdalénou Zai. Na podnet grófky postavili v rokoch 1601 - 1603 okolo hradu renesančný kaštieľ.

Ako roky ubiehali, cez komplex sa prehnali povstania, bitky i požiare, sídlil tu okresný súd i Národopisné múzeum Liptova. Snaha zrekonštruovať tento monument dejín a sprístupniť ho verejnosti však prišla až v roku 2002. Po tom, čo Dagmar Machová kaštieľ prvýkrát navštívila, skrsla jej v hlave myšlienka oživenia tohto miesta a to nie len v podobe hotela, ale predovšetkým ako priestoru pre kultúrne podujatia, výstavy, slávnostné prijatia a konferencie.

Zdroj: Chateau GrandCastle

Pre nadšencov histórie a čias minulých je ubytovanie v GrandCastle ako stvorené. Všetky izby majú autentickú atmosféru a sú prispôsobené dobe, v ktorej bol hrad postavený. Čo sa nábytku týka, nechýba rozsiahla spálňa s klenbami, hudobný salónik či vaňa "na nožičkách".

Na tomto čarovnom mieste nájdete úplne všetko. História sa nenápadne prelína s modernou, čoho dôkazom je i atraktívne hradné Wellness & Spa centrum. V ňom sa o zákazníkov postarajú skutočne kráľovsky. K dispozícii je niekoľko masáží a procedúr, bazén s tryskami, fínska sauna alebo vírivka.

Hostia Reštaurácie Magdaleny Zai, pomenovanej po grófke, ktorá dala kaštieľ postaviť, si môžu vychutnať atmosféru ako v dávnych časoch, keď sem prichádzali rytieri a šľachtičné, keď cinkotali príbory a štrngalo sa pohármi plnými lahodných mokov. Už len pre túto ohromujúcu atmosféru sa oplatí sem zavítať a nasávať ju plnými dúškami.

Tak, čo poviete, páčil by sa vám pobyt ako z rozprávky v Chateau GrandCastle****? Teraz máte jedinečnú šancu vyhrať ho! Stačí, ak do 11.10.2015 pošlete odpoveď na jednoduchú otázku na adresu [email protected].

Súťažná otázka: Aké tri typy izieb ponúka Chateau GrandCastle****?

Nápovedu nájdete tu Víťaza žrebujeme 12.10.2015 a jeho meno bude zverejnené na Facebooku Zlavomatu.BRATISLAVA/PR článok

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.