Zaujímavosti

Dievčaťu na vozíčku požehnal pápež. Pár dní potom prišla zmena

papez.jpg
Zdroj: YouTube/ CBS New York

"To je dôkaz, že ak veríte a modlíte sa, všetko je možné," povedalo 12-ročné dievča.

Dvanásťročná Julia Bruzzesi z Dyker Heights v Brooklyne bola ešte donedávna zdravou siedmačkou na škole St.Bernadette, kde sa venovala futbalu, softbalu a chodila aj do speváckeho zboru. V máji ale z ničoho nič stratila cit v nohách a skončila paralyzovaná. Ani lekári nevedeli presne určiť, čo sa jej stalo a stopy lymskej boreliózy jej v tele nenašli. Píše Daily Mail.

Julia ale nestrácala vieru v to, že bude opäť chodiť. Ako sama povedala, za zázrakom cestovala na letisko JF Kennedyho v New Yorku, aby sa stretla s pápežom Františkom, ktorého čakala oficiálna cesta po Amerike. Aj sa jej to podarilo.

Pápežovi pobozkala prsteň a on sa dotkol jej čela a požehnal jej. "Viem, že to bude zázrak a budem znovu chodiť. Len vďaka nemu. Už sa to začalo," povedala vtedy pre televíziu NBC.

Dobrá správa na seba nenechala dlho čakať. Päť dní po stretnutí s pápežom Františkom šla opäť k lekárom na kontrolu. Prvýkrát videli v jej krvi stopy po lymskej borelióze, takže ju okamžite začali liečiť. Julii tiež poskytli zdravotnú starostlivosť zadarmo.

"To je dôkaz, že ak veríte a modlíte sa, všetko je možné," dodalo 12-ročné dievča.


BROOKLYN/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.