Zaujímavosti

Žralok pohrýzol muža. Zachránil mu tým život

1.png
Zdroj: YouTube

Žralok mu spôsobil vnútorné pomliaždeniny a chrbte mu zanechal dlhú reznú ranu.

Tento príbeh je viac ako bizarný. Len málokto by totiž ďakoval žralokovi za útok. Eugene Finney z Massachusetts tvrdí, že žraločí útok mu zachránil život.

Počas rodinnej dovolenky v Kalifornii si bol zaplávať ďaleko od pobrežia. V tom do neho niečo narazilo. „Nikdy som taký náraz nezažil. Bol to žralok," povedal Eugene pre televíziu WBZ. Žralok zanechal mužovi dlhú reznú ranu na chrbte a pomliaždeniny.

Aj keď muž krvácal, do nemocnice nechcel ísť. „V tú noc ma príšerne bolel hrudník a chrbát. Ale vydržal som to," priznal. O pár dní neskôr, keď sa rodina vrátila domov, sa bolesti stupňovali. Hospitalizácia bola viac než nevyhnutná.

Zdroj: YouTube

Žralok spôsobil Eugenovi vnútorne podliatiny hrudníka. To ale nebola tá najhoršia spáva, ktorú sa dozvedel v nemocnici. „Lekári mi pri vyšetrovaní našli nádor na pravej obličke. Bol veľký ako vlašský orech," píše denník DailyMail.

Zhubný nádor mužovi úspešne odstránili pred dvoma týždňami. „Keby na mňa nezaútočil žralok, nevyhľadal by som lekára a nádor by rástol. Som šťastný, že som dostal druhú šancu na život," dodal Američan. Eugene mal skutočne šťastie, pretože rakovinu zastavili v počiatočnom štádiu a nemusel podstúpiť chemoterapiu.

KALIFORNIA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.