Zaujímavosti

FOTOGALÉRIA: Máša a medveď ovládli štadión O. Nepelu

Máša a medveď.
Máša a medveď. Zdroj: TASR

Zaujímavé sú podľa tvorcov aj kostýmy. Vystupovať v nich nie je podľa korčuliarov jednoduché.

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave dnes patril deťom a ich rodičom. Práve im je totiž určená rodinná ľadová šou vytvorená na motívy svetoznámej ruskej animovanej rozprávky Máša a medveď, ktorú si dnes mohli na štadióne pozrieť. Ľadová šou zožala podľa jej tvorcov obrovský úspech. "Deti sú na ňu namotané," hovoria. Záujem potvrdzuje aj počet predaných vstupeniek, sú ich tisíce.

Šou režírovala Valeria Schulczová. Spolu s kolegami vytvorili podľa jej slov príbeh zrozumiteľný deťom, ale vtipný aj pre dospelých. "Je tam skvelá hudba, pesničky, ktoré zostanú v hlave. Je to rodinná šou," povedala na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave.

Hudbu má na svedomí hudobný skladateľ Ondřej Soukup. "Nechcel som písať prvoplánovo detskú hudbu. Zvyčajne je taká predstava, že pre deti sa má písať detská hudba. Ale dnes deti počúvajú niečo úplne iné. Snažil som sa písať pestrú hudbu," povedal. Pri jej tvorbe bral ohľad aj na to, že je pre deti, ale tiež, aby ladila so scénickou hudbou, ktorá sa v predstavení vyskytuje.

Zaujímavé sú podľa tvorcov aj kostýmy. Vystupovať v nich nie je podľa korčuliarov jednoduché. "Predstaviteľ medveďa Vladimír Futás je vďaka kostýmu a poteniu sa v ňom po každom predstavení aspoň o kilo ľahší. "Keby som mal ísť na expedíciu na južný pól, zobral by som si len ten kostým a to by stačilo," poznamenal s úsmevom.

Šou Máša a medveď na ľade je prvý projekt takéhoto druhu výlučne slovenskej produkcie. Príbehy o malej roztopašnej Máši a dobrosrdečnom bývalom artistovi - medveďovi Míšovi sa vysielajú vo viac ako 20 krajinách sveta a získali si milióny fanúšikov nielen v radoch detských divákov. Príležitosť spoznať túto rozprávku už mali aj slovenskí a českí diváci vďaka večerníčkom.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.