Zaujímavosti

Spoznajte najromantickejšie mesto sveta. Užite si krásne dni v Paríži

Ilustračná snímka.

Štvordňový kúzelný Paríž pre tých, ktorí chcú intenzívnejšie nasať magickú atmosféru Paríža.

Pre všetkých, ktorí už niekedy v Paríži boli a chcú si zopakovať atmosféru a zoznámiť sa s množstvom ďalších zaujímavých miest parížskej histórie i súčasnosti. Pre všetkých, ktorí sa vydávajú do Paríža prvýkrát a chcú si tu vychutnať bohatý program a obdivovať jedinečný esprit a šarm mesta. Poďte tam so zlavy.markiza.sk.


Spravíte si okruh autobusom - Notre Dame a ďalej na Ľavý breh - Sorbona, Pantheon, okolo Luxemburských záhrad a malebnými uličkami, kde žili Traja mušketieri na námestí St. Sulpice s rovnomennou bazilikou, známu z románu D. Browna Šifra majstra Leonarda.

Ďalej boulevard Saint Germain, sídlo medzivojnovej generácie umelcov s najznámejšou parížskou literárne kaviarňou De deux Magots, jeden z najstarších parížskych kostolov St.Germain de Pres, sídlo prvého parížskeho biskupa sv. Hermana, Bourbonský palác - sídlo Poslaneckej snemovne, Invalidovňa s domom, v ktorom je hrobka cisára Napoleona.


Pozrite si Maison de Balzac - dom, kde žil slávny spisovateľ, múzeum vína, zažite plavbu po Seine, prechádzku po Champs Elysée s Víťazným oblúkom, prejazd metrom na Montmartre, Nočný Paríž - po večeri prejazd autobusom po trase najznámejších monumentov až do štvrte Montparnasse. Môžete navštíviť 210 m vysokú vežu s panoramatickou terasou, z ktorej si užijete najkrajšie výhľady na osvetlený Paríž - nazývaný Paríž v 360 stupňoch.

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti