Zaujímavosti

Štrnásťmesačné dvojčatá odpojili od prístrojov aj napriek odporu rodičov

o7200-0001833.jpg
Zdroj: cmft.directenquiries.com

Chlapci trpeli nevyliečiteľnou poruchou, súd rozhodol o odpojení.

Chlapci z Británie sa narodili moslimským rodičom s progresívnou neurologickou poruchou. Lekári ich stav ohodnotili za nevyliečiteľný. Zdravotníci povedali, že nikdy nevideli tak poškodené mozgy bábätiek a už nereagovali na žiadne podnety.

Keď im prestal úplne fungovať, navrhli odpojenie od prístrojov, ktoré ich držali pri živote. Ako píše britský denník The Sun, rodičia boli absolútne proti tomu, keďže im to nepovoľuje islamská viera. Prípad sa dostal až pred súd. Otec chlapcov trval na tom, aby boli umelo udržiavaní pri živote v nádeji, že sa vyliečia.

Zdroj: cmft.directenquiries.com

Na súde ukázal aj dojemné video svojich synov, kde sa prítomných snažil presvedčiť, že sa zasmiali, keď ich šteklil. Sudca Justice Holman rozhodol na základe lekárskych argumentov. Vyjadril sa, že chlapci sú umelo držaní pri živote a ich situácia je nezvrátiteľná. Príroda by mala urobiť to, čo je pre nich najlepšie.

Hovorca nemocnice pre The Sun povedal, že ich tímy diagnostikovali stav dvojčiat ako neliečiteľný a nevyliečiteľný. Museli urobiť veľmi ťažké rozhodnutie a v žiadnom prípade to nebrali na ľahkú váhu. Keďže nemohli súhlasiť s rodičmi, požiadali o pomoc súdy. Odpojili ich v 14. mesiacoch života, zomreli v nemocnici Royal Manchester Children's Hospital.

MANCHESTER/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti