Zaujímavosti

Vedeli by ste prežiť 144 hodín bez vody? Tento muž to dokázal

1_australia_tvnoviny.mp4

Zatúlaný poľovník v Austrálii prežil aj vďaka mravcom, ktoré jedol. Záchranári hovoria, že bol extrémne dehydratovaný a aj trochu blúznil.

Neuveriteľné prežitie. Zatúlaný poľovník strávil v divokej austrálskej buši dlhých šesť dní a to bez jedinej kvapky vody. Život mu podľa vlastných slov zachránili mravce.

„Ako len človek môže prežiť 6 dní bez jedla a vody? Je to zázrak," hovorí manželka Arlyn.

Keď sa jej 62-ročný manžel nevrátil z poľovačky domov, hlavou jej prešlo množstvo čiernych scenárov. Spolu so synom zalarmovali záchranárov a nervózne čakali na správy.

„Našli ho ležať pod stromom. Záchranárom povedal, že bol bez vody, no živil sa mravcami," povedal policajt Andy Greetwood.

Expert na prežitie v divočine Bob Cooper tvrdí, že mravce vám veľa živín nedajú. No to čo poľovník robil bolo dôležité pre jeho psychiku. „Cítil, že má situáciu stále vo svojich rukách," vysvetlil.


Muž sa nachádzal asi 15 kilometrov od východiskového tábora. Na sebe mal iba tričko, krátke nohavice a sandále. V horúčavách okolo 37 stupňov Celzia bol rizikový najmä fakt, že so sebou nemal žiadnu vodu.

„Je to extrémne horúce a drsné prostredie. Som presvedčený, že väčšina ľudí by to na jeho mieste neprežila," dodáva Greetwood.

Záchranári hovoria, že bol extrémne dehydratovaný a aj trochu blúznil. Trvalo mu vraj dobrých 20 minút, pokým začal hovoriť. Aktuálne sa už dokáže normálne posadiť a komunikuje. Ani v telefonáte s manželkou si na nič nesťažoval, no veľmi sa teší na návrat z nemocnice.

SYDNEY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.