Zaujímavosti

O najškaredšej žene nakrútili dokument

Najškaredšia žena na svete Lizzie Velasquezová.
Zdroj: Reuters

Zlé skúsenosti z detstva ju vyburcovali k tomu, že vystupuje po svete a snaží pomôcť ľuďom s podobným životným príbehom.

Skutočná krása sa schováva vnútri človeka. Pre ženu z nasledujúcej reportáže sú to viac ako len prázdne slová. Svet ju neraz hanlivo označuje prívlastkom najškaredšia žena sveta. S drsným osudom bojuje nielen za seba ale aj v mene druhých v dokumente s názvom Statočné srdce.

Prvú facku v živote ostala ako päťročná, keď si uvedomila ako veľmi je odlišná od ostatných. „ A čo horšie, nebolo v mojej moci zmeniť tento výzor. Tak veľmi som pritom chcela zapadnúť," spomína Lizzie Velasquezová.

Začína rozprávanie svojho životného príbehu Lizzie, ktorú tento svet viac ako pod reálnym menom pozná pod hanlivým prívlastkom najškaredšia žena sveta. Narodila sa s genetickou poruchou, je slepá na jedno oko a jej vyziabnutá tvár a telo boli neraz terčom drsných posmeškov.

„Ako 17-ročná som na internete objavila video na ktorom ma niekto označil za najškaredšiu ženu na svete. Malo vyše štyri milióny vzhliadnutí a tisíce komentárov pod ním. Čítala som každý jeden a dúfala, že niekto o mne napíše niečo pekné, no nestalo sa," povedala Lizzie.


Niektorí písali, že sa radšej nemala narodiť, iní že by sa mala zastreliť alebo upáliť. Je priam neuveriteľné, že práve tieto nenávistné slová Lizzie vyburcovali k tomu, aby sa postavila nepriazni osudu. Dnes po svete vystupuje ako motivačná rečníčka, píše knihy a najmä sa snaží pomôcť ľuďom s podobným životným príbehom. Jedným z jej posledných projektov je práve film Statočné srdce.

Režisérka filmu Sara Bardoová chce ním upozorniť na problém diskriminácie, ktorému často čelia deti na školách. „Žiadame vládu, aby sa o takýchto ľudí začala zaujímať a jednotlivé prípady sa neriešili len v médiách ale aj pred súdom," vyhlásila.

Lizzie Velasquezová dodával, že žijeme vo svete, kde nás súdia podľa vzhľadu alebo kultúry. „Je to férové? Určite nie, ale stále je to niečo čo môžeme zmeniť alebo napraviť."

USA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.