Zaujímavosti

V zoo zabili leva. Verejne ho pitvali pred očami detí

2D6FE3ED00000578-3273839-image-a-10_1444903379015.jpg
Zdroj: YouTube

Táto "udalosť" prišla len rok po verejnej pitve žirafy, ktorá vyvolala veľkú kritiku.

Dánska Odense Zoo dnes pozvala verejnosť vrátané detí, aby sledovali pitvu leva naživo. Pracovníci zoo najskôr šelmu sami zabili pre nadbytočný počet zvierat v stáde. Verejnú pitvu podľa ich slov zorganizovali pre vzdelávacie účely.

Pitvu leva vysielali naživo viaceré zahraničné portály vrátane portálu MailOnline. Táto, pre mnohých poburujúca, "udalosť" prišla len rok po verejnej pitve žirafy, ktorá sa konala v inej kodanskej zoo. Pitva žirafy vtedy vyvolala množstvo negatívnych reakcií.

„Dôvod, prečo sme sa rozhodli verejne pitvať leva je čisto vzdelávací. Udalosť je vhodná pre dospelých aj pre deti. Pred tým, než sme leva usmrtili, sme kontaktovali viaceré zoologické záhrady. Snažili sme sa ho premiestniť, no nikde pre neho nemali miesto," vyjadril sa ošetrovateľ Michael Wallberg Sorensen pre MailOnline.

Zdroj: Reprofoto

Pitva žirafy vyvolala obrovskú vlnu kritiky. Je otázne, ako sa postavia ochranári zvierat a verejnosť k verejnej pitve leva. Na záberoch zo živého vysielania je však vidno, že ľudí táto udalosť zaujala. V prvých radoch dokonca stáli zväčša deti.

Pitva prebiehala od 12.00 do 13.00 h. Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre slabšie povahy.

https://www.youtube.com/watch?v=fjkG6DjGZLMDÁNSKO/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti