Zaujímavosti

Poďte vyskúšať niečo nové. Nezabudnuteľný zážitok vo vzduchu

1_1.jpg

Vyhrajte adrenalínový tandemový let na padáku so skúseným pilotom.

Poďte s nami vyskúšať niečo nové, niečo adrenalínové a prekonajte samých seba. So zlavy.markiza.sk môžete vyhrať tandemový let na padáku, pri ktorom sa vám zaručene zvýši tep, rozbúši srdce, ale zároveň zažijete nepoznanú radosť a uvidíte krásu krajiny z vtáčej perspektívy. Spoločnosť vám bude robiť skúsený pilot.

Ako dlho trvá let?

Doba letu závisí od výšky štartu nad miestom pristátia a od poveternostných podmienok. V prevažnej väčšine však let trvá cca 15 minút, vo výške od 100 až 200 m nad zemou.


Kedy a kde sa lieta?

Celé leto, ale aj v zime, pokiaľ neprší, nesneží alebo nefúka silný vietor - veď je to predsa šport pekného počasia.

Pokiaľ budú priaznivé poveternostné podmienky (nebude pršať alebo nebude veľmi veterno), skontaktujete sa priamo s pilotom nasledovne: keď chcete letieť cez víkend, volať najskôr vo štvrtok po 18:00 kvôli aktualizácii predpovede počasia na víkend.

Pokiaľ chcete letieť cez týždeň, volať v nedeľu po 18:00 pri rezervácii je nutné nahlásiť meno, požadovaný termín a miesto letu, telefonický kontakt. Na Donovaloch sa lieta od 5.1. do 31.7.2016, na Straníku sa lieta od 1.4. do 31.7.2016.


Kto môže lietať v tandeme?

Každý, kto má hmotnosť od 30 do 120 kg (je možný let aj s hmotnosťami mimo tento limit, avšak je to potrebné vopred prekonzultovať s pilotom) a v prípade, že má pasažier menej ako 18 rokov je na jeho let potrebný súhlas rodiča.

Čo potrebujete na let a ako prebieha?

Na tandemový let nepotrebujete doslova nič, iba chuť lietať. Odporúčame športové oblečenie, nohavice, rifle, športovú obuv. Na let nie je potrebné žiadne lekárske vyšetrenie ani potvrdenie. Pred letom pilot pasažiera poučí o štarte a pristáti, zapne ho do postroja, skontroluje pripravenosť padáka a postrojov na let a vo vhodnom okamihu odštartujú.


Pri štarte stačí trocha pobehnúť a ste vo vzduchu. Počas letu sedí pasažier vpredu, inštruktor je za ním a riadi padák. Ak náhodou prídu obavy ako „čo ak sa niečo stane, ak budeme padať na zem", tak sa nebojte, lebo v jeho sedačke je uložený záložný padák pre obidvoch a ešte k tomu majú obidve sedačky protektor chrániaci chrbát a zadok. Pristátie je ešte jednoduchšie, inštruktor zabrzdí padák a pasažier sa dotkne zeme približne takou istou rýchlosťou ako pri behu na štarte.

Na akých padákoch sa lieta?

Všetky tandemové lety vykonávame na padákoch špičkových výrobcov Axis a MAC paratechnology. Tandemové padáky sú konštruované priamo na takúto prevádzku a sú testované u akreditovaných testovacích stredísk EN a DHV.

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.