Zaujímavosti

Tekvicománia je tu! Čo máte radšej prívarok alebo polievku Hokkaido?

Tekvicová polievka s tekvice Hokkaido.
Zdroj: TV Markíza,

Kuchárka Mirka vám prezradí jednoduchý recept na obľúbenú polievku.

Teraz by mali zbystriť pozornosť najmä pestovatelia zeleniny. Farmárovi z Oregonu môže závidieť nejeden záhradkár. Podarilo sa mu vypestovať neskutočne ťažkú tekvicu. Je tak obrovská, že ju ledva naložili na váhu.

Amerika žije v týchto dňoch tekvicomániou. Farmári súťažia o najväčšiu a najťažšiu tekvicu. No pri tejto sa chlapi riadne potrápili. Museli napnúť svaly. A nečudo, veď vážila bezmála tisíc kilogramov.

Vypestovať tekvicu mega rozmerov sa farmárovi z Oregonu oplatilo. Vyhral takmer dvanásťtisíc dolárov. Jeho súpermi boli pestovatelia z Kalifornie, ktorú na rozdiel od Oregonu sužujú extrémne suchá.

Keď sme ukázali obrovský kusisko tekvice skúsenému záhradkárovi, ledva lapal po dychu. Tekvicová obluda je vraj snom nejedného pestovateľa.

Aj u nás sa tekvice tešia čoraz viac väčšej obľube. Najmä v tomto období mnohí vyrezávajú tekvicové strašidlá. No väčšina z nás má tekvicu najradšej na tanieri.


V minulosti sme jedli tekvicový prívarok. Teraz mu konkuruje polievka hokaido. Mirka z Koplotoviec pri Hlohovci polievku hokkaido varí často. Je to vraj rýchle a veľmi chutné. Hokkaido umyla, narezala aj s jadierkami na kocky a zmiešala s opraženou cibuľou. Pridala cesnak, zaliala vodou a uvarila do mäkka.

Keď bola tekvica uvarená, pridala šľahačkovú smotanu a rozmixovala. Na tanieri to ochutila tekvicovým olejom a posypala praženými tekvicovými jadierkami. Príprava trvala ani nie polhodinu.


TRNAVA/Roman Ruttkay

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.