Zaujímavosti

Zvláštne chúťky. Žena zje denne 20 hubiek namočených v saponáte

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

Žuvať špongie začala, keď mala tri roky. Časom zistila, že chutia lepšie, keď sú namočené v saponáte.

Emma Thompson (23) z britského Wallsendu začala žuvať špongie, keď mala tri roky. Časom zistila, že kuchynská pomôcka chutí lepšie, keď je namočená v saponáte. Zvláštna závislosť jej zostala dodnes.

Mladá Britka trpí nezvyčajnou chorobu zvanou pica. Tá v ľuďoch vyvoláva chuť na nezvyčajné veci. Ľudia trpiaci picou zväčša jedia piesok, hlinu, kriedu alebo kov. „Kuchynské hubky mi chutia viac ako jedlo. Niekto miluje steaky a ja tieto kuchynské pomôcky. Mám rada ich vôňu. Ich chuť mi pripomína jablká," povedala pre denník DailyMail.

Emma sa priznala, že je na špongiách závislá. Bolo obdobie, kedy s tým chcela prestať, no nedalo sa. Vždy, keď umýva riad, musí aspoň jednu ochutnať. Denne ich zje okolo 20. „Keď idem do obchodu a zbadám ich, vždy musím ochutnať. Môj priateľ Alex si najskôr myslel, že som divná, no už si zvykol," pokračuje Emma.

Čo na to hovoria lekári, Britka neprezradila. Tvrdí však, že jej zdravotný stav je v poriadku. „Nemám žiadne zdravotné problémy. Myslím si, že to robí viac ľudí, no nepriznajú sa," dodala.

https://www.youtube.com/watch?v=lbrGYanyoNE


WALLSEND/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.