Zaujímavosti

CT či chemoterapia už nepomáhajú len ľuďom. Odborníci tak liečia aj zvieratá

Untitled-9.jpg

Majitelia sú za život svojho miláčika ochotní dobre zaplatiť.

CT či chemoterapia už nepomáhajú len ľuďom. Najnovšie ju začali využívať veterinári. Pacientmi sú psy či mačky. Boli sme sa pozrieť, ako dnes vedia odborníci pomáhať zvieratám. Ťažké choroby sa nevyhýbajú ani domácim zvieratá. Majitelia sú za život svojho miláčika ochotní dobre zaplatiť. Veterinári majú preto stále viac riešení.


Aj zvieratá sa niekedy musia obrátiť na špecialistu. Psy, mačky či kravy sú pre veterinárov bežná rutina. Prejedenému hadovi či prasknutej korytnačke pomôžu však najlepšie pomôže expert na exotickú veterinu. Niekde králika operujú v celkovej anestézii - inde ho radšej buchnú po hlave a spravia z neho perkelt. Ku zvieracím pacientom majú rozličný postoj ich majitelia v mestách a na dedinách.

Staršie generácie zas nechápu ani to, prečo niekto zvieratám kupuje špeciálne delikatesy. Veterinár tvrdí, že takéto jedlo ale má svoje výhody, najmä ak chcete aby bolo dlho zdravé. „Už to nie je jak kedysi že psy slúžili na stráženie a mačky na chytanie myší, dnes už zviera plní úplne inú funkciu," hovorí veterinár.

Tejto téme sa budeme venovať aj v zajtrajšom Teleráne. A ak máte nejakú otázku, do diskusie s odborníkom sa môžete zapojiť aj vy.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.