Zaujímavosti

Ako sa vyhnúť chrípke alebo ako sa nestať terčom ženských vtipov

Chorý chlap - ilustračná snímka.
Chorý chlap - ilustračná foto Zdroj: shuterstock.com/Estrada Anton

Jeseň dorazila v plnej sile a s ňou aj vysoká pravdepodobnosť chrípky.

Po celý rok sme páni celej Zeme a neohrození samci. Nepotrebujeme nikoho ani žiadnu pomoc od ostatných. Zvládneme všetko, na čo si len pomyslíme. Až kým nepríde problém zvaný chrípka, ktorá nás zloží na kolená a meníme sa na bezbranné jedince. Slabšie pohlavie si z nás uťahuje vtipom, ktorý ani nebudeme písať. Končí sa však tým vraj smiešnym slovom - soplík.

Jeseň dorazila v plnej sile a po takom horúcom lete si priam pýtame prinajmenšom o prechladnutie. Ako sa proti nemu brániť a hlave ako sa vyhnúť sarkastickým narážkam našich polovičiek? Tu je pár tipov, ktorý priniesol portál menworld.cz.

Najdôležitejšia je hygiena. Treba sa vyhýbať miestam, kde sa pohybuje veľké množstvo ľudí. Často si treba umývať ruky teplou vodou a mydlom. Taktiež si nechytajte tvár, hlavne v okolí nosa a úst. Neodporúča sa ani obhrýzanie nechtov. Samozrejme dbajte na čerstvý prísun vzduchu.

Veľmi dôležité sú potraviny. Do svojho jedálnička zapracujte ovocie, zeleninu či ľahké polievky. Stále platí „Si to, čo ješ!" Nezabúdajte ani na pravidelný pohyb. „V zdravom tele, zdravý duch". Tu končíme s overenými radami, ale aj s prísloviami, lebo „menej je niekedy viac". Na zdravie!

BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.