Zaujímavosti

Má 100 rokov a ešte stále pracuje. Nevie si bez toho predstaviť život

Untitled-1.jpg

Nie je to žiadna mystifikácia, ale príbeh neuveriteľnej starenky.

Narodila sa počas prvej svetovej vojny a ešte stále pracuje! Nie je to žiadna mystifikácia, ale príbeh neuveriteľnej starenky. Napriek tomu, že oslávila sté narodeniny, na odpočinok sa nechystá. Bez každodenného vstávania do práce si nevie svoj život predstaviť.


Asi by ste nepovedali, že táto žena sa narodila ešte v roku 1915. Robota jej nikdy nesmrdela. Práve naopak. Na prácu sa teší každé ráno a to už 85 rokov. „Vyrastala som počas veľkej depresie, v ťažkých časoch. Pracovať sme začínali ako 15-roční. Rýchlo sme dospeli," hovorí 100- ročná babka Felimina Roundo.

Američanka pracuje v newyorskej práčovni 11 hodín denne, 6 dní v týždni. A vraj by nikdy nemenila. Prácu považuje za tajomstvo svojej dlhovekosti. Ľudia by podľa nej na dôchodok mali začať pomýšľať až po 75. Aj to len v prípade, že ich začne zrádzať zdravie.

Starenke optimizmus nechýba. Verí, že má pred sebou ešte veľa dní, v ktoré sa vyberie do práce. „Nikdy neviete, ako dlho tu budete, no budem pracovať, kým budem vládať chodiť," dodala.

USA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.