Zaujímavosti

Show must go on v podaní farmárov vyráža dych. Upozorňuje na vážny problém

Farmári piesňou poukazujú na vážny problém
Farmári piesňou poukazujú na vážny problém Zdroj: YouTube

Farmárom teda hrozí, že čoskoro nebudú mať z čoho žiť.

Skupinu Queen pozná azda každý. Ich hit Show must go on sa stal predlohou pre mnoho cover verzií na celom svete. Pred pár dňami ju vydali moldavskí farmári. A nie je to len obyčajná cover verzia.

Farmárov totiž trápi naozaj vážny problém. Ruské embargo na dovoz potravín a zeleniny pociťujú veľmi výrazne vo svojich peňaženkách. Vláda sa navyše vyhovára, že im nemá z čoho vyplatiť niekoľkomiliónové dlhy. Farmárom teda hrozí, že čoskoro nebudú mať z čoho žiť. Na situáciu preto upozornili videoklipom.

Vo videu vystupujú reálni farmári. Žiadni herci. Drámu umocňujú zábery na ničenie ovocia ruskými buldozérmi. Celý klip sprevádza heslo „Go on".


V krajine odvolali premiéra

V Moldavsku je v posledných dňoch naozaj rušno. Parlament dnes schválil návrh na vyslovenie nedôvery vláde premiéra Valeria Streleta, čím ju len po troch mesiacoch vo funkcii odvolal. Informovala o tom agentúra AP.

Návrh na vyslovenie nedôvery vláde predložila minulý týždeň opozícia po zatknutí expremiéra Vlada Filata pre rozsiahly bankový podvod. Za návrh sa napokon v 101-člennom parlamente vyslovilo 65 poslancov.

KIŠIŇOV/TVNOVINY.sk, TASR, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.