Zaujímavosti

Takto bude vyzerať človek o 1000 rokov

DNA
DNA Zdroj: Shutterstock.com

Zmení sa aj ľudská kultúra. Dnes používame 7000 jazykov, o 1000 rokov ich bude len 100.

K premene ľudí prispeje umelá inteligencia a vývoj techniky. Taktiež aj zmena klímy a genetické mutácie. Píše iflscience.com.

Video, ktoré ukazuje človeka o 1000 rokov, vytvorila dvojica s AsapScience. Podľa vedeckých predpokladov bude naše telo čiastočne ľudské a čiastočne mechanické. Budú v ňom totiž miniatúrni roboti, ktorí ľuďom zaistia väčšiu odolnosť a lepšie schopnosti.

Vďaka génovej modifikácii si budú môcť ľudia vybrať, ako budú vyzerať ich deti. Všetci tak budú inteligentní, atraktívni a fyzicky zdatní. Ľudia si však budú tak podobní, že bude stačiť jedna choroba na to, aby vyhladila ľudstvo.

O tisíc rokov budú mať ľudia tmavšiu pleť. Bude to obrana proti globálnemu otepľovaniu. Budú vyšší a chudší. Vývoj genetiky tiež umožní mnoho mutácií, najčastejšie to bude iná farba očí (červená alebo fialová) alebo rôzne superschopnosti.

Ľudia budú žiť dlhšie a získajú viac voľného času, pretože väčšinu práce budú vykonávať stroje. V dôsledku toho budú ženy rodiť vo vyššom veku, pretože biologické hodiny budú tikať dlhšie. Zmení sa aj ľudská kultúra. Dnes používame 7000 jazykov, o 1000 rokov ich bude len 100.


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.