Zaujímavosti

Tieto sny sa nám vraj snívajú najčastejšie. Ich významy vás prekvapia

Spánok - ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Sny sú podľa psychológa odrazom toho, čo sa nám deje alebo pred čím utekáme v bežnom živote.

Mnohí psychológovia sa už dávno prestali snažiť o výklad snov. Portálu Businessinsider v spolupráci so psychológom Ian Wallaceom sa však podarilo dať dokopy zoznam deviatich snov, ktoré sa nám vraj snívajú najčastejšie. Zároveň sa pokúsil objasniť významy týchto snov. Wallace sa venuje snom už tridsať rokov, počas ktorých vyložil cez 150-tisíc snov. Nájdu sa v zozname aj tie vaše?

1. Prenasledovanie

Význam: V živote máte nejaký problém, ktorý chcete vyriešiť, ale neviete ako.

Čo by ste mali robiť: Prenasledovanie vo sne nie je nič príjemné, ale podľa psychológa si treba určiť životné ambície. Prenasledovatelia zo sna vraj len upriamujú pozornosť na vaše schopnosti, ktoré by ste si mali začať uvedomovať.

Zdroj: shuterstock.com

2. Vypadávanie zubov

Význam: Zuby znamenajú to, akí silní a sebavedomí sme. Preto by sme si to mali uvedomiť, pretože každodenné situácie si vyžadujú sebadôveru.

Čo by ste mali robiť: Radšej ako pred problémom utiecť, by ste mali výzvu pokojne prijať a popasovať sa s ňou.

Zdroj: Shutterstock.com

3. Neschopnosť nájsť toaletu

Význam: Ísť na toaletu patrí k činnostiam, ktoré vykonávame každý deň. Je to teda jedna z najzákladnejších ľudských potrieb, ktorú možno premietnuť aj do bežného života.

Čo by ste mali robiť: Psychológ odporúča starať sa o seba viac ako o ostatných.

Zdroj: Shutterstock.com

4. Nahý na verejnosti

Význam: Oblečenie si vyberáte vo väčšine podľa toho, ako sa momentálne cítite. A práve oblečením to dávate najavo aj okoliu. Byť nahý na verejnosti môže znamenať, že v živote máte situáciu alebo problém, pre ktorý sa cítite zraniteľný.

Čo by ste mali robiť: Hoci to môže byť pre vás trápne, podľa psychológa by ste sa mali otvoriť ostatným.

Zdroj: shuterstock.com

5. Nepripravenosť na skúšku

Význam: Skúšky znamenajú vašu schopnosť vystupovať nielen na verejnosti, ale celkovo v živote. To, že sa vám sníva o skúške môže podľa psychológa znamenať, že až príliš kriticky prežívate a hodnotíte svoje výkony.

Čo by ste mali robiť: Radšej ako neustále hodnotenie samého seba by ste mali byť schopní prijať svoj talent. Nemali by ste sa neustále kriticky porovnávať, ale uvedomiť si aké kladné vlastnosti máte.

Zdroj: Shutterstock.com

6. Lietanie

Význam: Byť schopný lietať naznačuje, že ste sa odvážili popasovať s niečim, čo bolo vo vašom živote záťažou.

Čo by ste mali robiť: Tento pocit môžete považovať za oslobodzujúci, je to zvyčajne preto, že sa vám podarilo urobiť rozhodnutie alebo oslobodiť sa od zodpovednosti.

Zdroj: Shutterstock.com

7. Padanie

Význam: Voľný pád v sne vypovedá o tom, že ste priveľmi sústredení na istú životnú situáciu.

Čo by ste mali robiť: Psychológ tvrdí, že by ste mali viac veriť vo svoje vlastné sily, pretože každý pád má svoje miesto dopadu.

Zdroj: TASR


8. Neschopnosť ovládať auto

Význam: Auto predstavuje vašu schopnosť držať krok smerom ku konkrétnemu cieľu.

Čo by ste mali robiť: Namiesto toho, aby ste sa snažili kontrolovať situáciu, Wallace hovorí, aby ste uvoľnili akési zovretie, v ktorom ste a umožnili svojim základným inštinktom, aby vás naviedli na tú správnu cestu.

Zdroj: shuterstock.com

9. Objavenie opustenej miestnosti

Význam: Všetky miestnosti v dome predstavujú jednotlivé aspekty vašej osobnosti. Nájdenie novej miestnosti hovorí o tom, že ste v sebe pravdepodobne objavili novú schopnosť či talent, o ktorom ste predtým nevedeli.

Čo by ste mali robiť: Čím viac času strávite skúmaním svojich snov, tým je väčšia pravdepodobnosť, že v sebe nájdete ďalšie schopnosti, hovorí Wallace.

Zdroj: gizmodo

LONDÝN/Businessinsider

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.