Zaujímavosti

Takmer oslepla z toho, ako často si nasilu fúkala nos

mirror.jpg

Testy potvrdili, že žena mala takzvaný emfyzém.

Tridsaťdvaročnú ženu prijali v nemocnici Leicester Royal Infirmary s opuchnutými očami vo veľkosti golfových loptičiek. Štyri hodiny predtým, ako skončila na pohotovosti, si násilným fúkaním kompletne spálila sliznicu v nose. Doktori hovoria, že ak by sa nepodrobila liečbe, mohla by z tlaku, ktorý opuch vyvíjal, oslepnúť v dôsledku poškodenia zrakového nervu. Píše mirror.co.uk.

Zdroj: mirror.co.uk

Testy potvrdili, že žena mala takzvaný emfyzém. V mäkkých tkanivách okolo očí sa jej nazhromaždil vzduch. Taktiež mala zlomeninu v nose, ale k tej prišla zrejme ešte predtým a ani o nej netušila.

"Aj keď je orbitálny emfyzém obvykle spájaný s pľúcami, tento prípad ukazuje, že môže vzniknúť aj pri násilnom fúkaní nosa. Nikdy predtým to nebolo popísané v literatúre," povedali z British Medical Journal.

Žena skončila na antibiotikách, ale opuch môže trvať ešte dva týždne. Tento stav sa dá obvykle vidieť u ľudí, ktorí utrpeli poranenie tváre alebo hlavy. Tiež môže nastať v prípade, kedy ľudia vykonávajú Valsalvov manéver.

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.