Zaujímavosti

Jesennú depresiu zaženiete pohybom

efectfit trener.jpg

Ste unavení a bez nálady? Pozor, útočí na vás jesenná depresia.

Telu chýba dôležitý vitamín D zo slnečného žiarenia, ktorý prirodzene chráni telo pred chmúrnou náladou. Rovnako k dobrej nálade neprispievajú ani skracujúce sa dni. Keď je vonku skoro tma, náš organizmus uvoľňuje menej sérotonínu, ktorý je zodpovedný za tvorbu hormónov šťastia.

Podľa odborníkov je najúčinnejšou zbraňou proti jesennej únave pohyb. Ale nie hocijaký, iba taký, ktorý nám spôsobuje radosť. Či už uprednostňujete prechádzku v prírode alebo stretnutia s priateľmi alebo cvičenie vo fitku, doprajte si počas jesene čo najviac príjemných aktivít.

Posilníte si imunitu a aj pracovné povinnosti zvládnete ľahšie. Prinášame vám šesť zaujímavých tipov na zvýšenie hladiny endorfínov, stačí si vybrať:

Zahrajte si squash

Táto netradičná, no veľmi zábavná a zaujímavá obdoba tenisu, vám zaručene vyplaví z tela nielen endorfíny, ale aj všetky toxické látky. Behanie po kurte za loptičkou rútiacou sa závratnou rýchlosťou sa začalo oficiálne hrať s pravidlami na prestížnej britskej univerzite Harrow. Tam prvýkrát uznali squash ako šport a vďaka anglickým vojskám sa rozšíril do celého sveta.

Teraz si môžete napríklad prenajať klimatizovaný squashový kurt v bratislavskom IMET SQUASH - RELAX CENTRE už od 3,50 eura. Okrem squashu sa v IMET centre môžete občerstviť v bare, vyskúšať profesionálne masérske služby, saunu s ochladzovacím bazénom alebo si v novej telocvični zacvičiť jogu, power jogu, zumbu, pilates, gymstick, bosu, TRX, spinning, možností je neúrekom.


Naučte sa hrať bedminton s profesionálom!

Čo tak si vyskúšať zahrať bedminton s trénermi - majstrami Slovenska vo štvorhre Miroslavom Haringom a Martinom Vícenom? Dajte si s nimi kurz Bedmintonovej akadémie v Bratislave. Počas intenzívneho tréningu vás skúsený tréner naučí ako sa správne rozcvičiť, hrať a vystrečovať po tréningu.

Akadémia je vhodná pre každého športového nadšenca, ktorý sa chce naučiť alebo si zlepšiť techniku tejto populárnej hry. Či ste profesionál alebo amatér, akadémia je otvorená naozaj pre každého a hravou a zábavnou formou pomôže zlepšiť techniku či bedmintonové zručnosti.

Tréningy prebiehajú v Bowling Bare Dúbravka, kde máte možnosť zakúpiť si nápoje a občerstvenia priamo v hale.​ Povinná je halová obuv, dobrá nálada a chuť zahrať si.


Bowling pre partiu aj rodinu

Keď sme už načali ten bowling, tak vy, vaše deti ale aj priatelia budú z tejto netradičnej aktivity nadšení! Pozvite ich na bowling, spojte vaše sily a zažite skvelý jesenný večer.

Za prenájom bowlingovej dráhy na jednu hodinu až pre osem osôb v bratislavskom BOWLING BARE v Dúbravke zaplatíte v akcií 5,20 eur. Okrem bowlingu si tu môžete zahrať tenis, bedminton alebo stolný tenis a občerstviť sa pri bare. Príďte sa zrelaxovať „trochu inak" s celou partiou!


Osobný tréner s výživovým poradenstvom

Prestaňte brať fitko ako mučenie tela a začnite ho vnímať ako ten najlepší dar, aký si môžete darovať! Váš tréner a výživový poradca urobia všetko preto, aby vás cvičenie skutočne bavilo, napĺňalo a nemuseli ste sa doň dennodenne nútiť.

Za exkluzívnu jesennú cenu môžete teraz získať 8 tréningov s osobným trénerom v EfectFit, hodinovú konzultáciu s kvalifikovaným výživovým poradcom na mieru, meranie a váženie.


Privátne fitness centrum EfectFit v Bratislave vzniklo s cieľom pomôcť vám dosiahnuť výsnivanú postavu, odbúrať stres či uľaviť od bolestí chrbtice. To všetko v maximálnom komforte s vyhradenými parkovacími boxami priamo pri vstupe do fitness centra a súkromí vďaka vstupom výlučne v sprievode osobných trénerov. Každý záujemca o pestovanie a kultivovanie svojho tela si môže vyberať z množstva druhov cvičení.

Tréning s profesionálnym trénerom a diagnostikou tela

Dajte si záväzok, že do vianočnej večere stihnete svoje telo úplne vyformovať. Najrýchlejšie zbytočnú tukovú záťaž zhodíte s profesionálnym trénerom. Cvičenia sú vhodné najmä pre začiatočníkov.

Tréner Tomáš Mészáros vám presne ukáže, pomôže a poradí, ako cvičiť, stravovať sa a čo všetko robiť pre to, aby ste si splnili svoje sny o perfektnej postave. K tréningom si môžete objednať aj zostavenie jedálnička na mieru na základe prvej vstupnej diagnostiky.


Tréningy s profesionálom ocenia aj pokročilí, ktorí už nejakú tú hodinu v posilňovni strávili a chcú sa zlepšiť do dokonalosti. Tréner vám s individuálnym prístupom zostaví tréningový plán spolu aj s jedálnym lístkom, aby ste dosiahli vaše vytúžené ciele.

Vyskúšajte tréning bojového umenia

Cesta domov v nočných hodinách môže byť plná napätia a strachu z nepredvídateľného nebezpečenstva, alebo naopak príjemná prechádzka na záver večera. Aby ste si vykračovali odvážne a sebavedomo a vaša cesta domov bola príjemná, osvojte si niektoré z bojových umení ako napríklad Kobudo či Karate.


Zvýšte si aj svoju kondíciu, obratnosť a naučíte sa lepšie koordinovať svoje telo. A hlavne získate sebavedomie, veľa skvelých zážitkov a výborných priateľov! Naučíte sa spoznať seba samého, sami zistíte koľko vydržíte, kde máte hranice a ako ich prekonať.

Karate je bojové umenie bez zbrane z ostrova Okinawa v Japonsku. V dnešnej dobe to nie je len tradičné bojové umenie, ale aj komplexný systém sebaobrany, a zároveň aj prostriedok na udržanie si telesnej a duševnej kondície.

Moderné Kobukai Kobudo je zamerané na praktickú sebaobranu s prvkami z Ju Jutsu. Tento štýl boja so zbraňami využívajú bezpečnostné zložky v Rakúsku a Nemecku. Kobudo v preklade znamená „staré bojové umenie" a jeho pôvod nájdeme na súostroví RyuKyu. V Kobudo sa na sebeobranu používajú tradičné, ale aj improvizované zbrane.

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.